Tegevusmudel: Nüüdiskunst polaarjoone tagant laia maailma (2012)

Osa Leila Lipiäineni teosest ”Valge põhjapõder“ (2009), taustal John Courti teos ”Pealkirjata” (2010) Latvijas Makslinieku savienibas Galerijas.

Osa Leila Lipiäineni teosest ”Valge põhjapõder“ (2009), taustal John Courti teos ”Pealkirjata” (2010) Latvijas Makslinieku savienibas Galerijas.

Lapimaa Kunstnike Ühingu ja Soome Instituudi ühisprojekt „Rahvusvaheliste praktikate mudel kaasaegse Lapi kunsti jaoks“ hõlmab lisaks praktilise mudeli loomisele ka pilootmudeli samaaegset rakendamist Balti riikides.

Lapi kunstnike ühingu rahvusvaheliste praktikate mudelisse on koondatud rahvusvahelise tegevuse alavaldkonnad ja arengud, nii et seda järgides on võimalik rahvusvahelist tegevust efektiivsemaks muuta ja tagada selle kestlikkus, luua püsivaid kontakte välisriikides ning hoolitseda aktiivse ja toimiva kultuuriekspordi eest.

Väljaanne „Nykytaidetta napapiiriltä maailmalle. Lappilaisen kuvataiteen kansainvälisten toimintojen malli” (Nüüdiskunst polaarjoone tagant laia maailma. Lapi kunsti rahvusvaheliste tegevuste mudel) (Suomen Viron-instituutin säätiö, 2013)

Pilootprojektid
Lapi, Eesti ja Läti kunstnike ja kunstiga seotud inimeste võrgustumine
– produtsentide ja kuraatorite vahetus Lapimaa, Eesti ja Läti vahel.

Lapi kunsti tutvustamine Eestis ja Lätis
– „Karvavahetuse aeg – Lapimaa nüüdiskunst“ – Lapimaa Kunstnike Liidu rändnäitus kolmanda tegutsemisaasta puhul Tartus ja Riias 2011.
– „Ma elan polaarjoonel“ – Lapimaa Kunstnike Ühingu grupinäitus viies Tallinna galeriis 2012 ja hiljem samal aastal kolmes galeriis Riias.

Eesti ja Läti kunsti näitused Lapimaal aastatel 2011–2015: „Miniprint Tallinn“ (Galleria Napa 2011).

2013. aastal jätkatakse Lapimaa Kunstnike Ühingu juubeliaastaks kavandatava suurema ühisnäituse ettevalmistamist. Näitust eksponeeritakse nii Eestis kui ka Lätis.