Kultuur ja kunst

Soome Instituudi 2019. aasta prioriteetideks on kunstnike liikuvuse edendamine, võrgustike tugevdamine ja Eesti venekeelsele elanikkonnale suunatud programmilised tegevused. Lisaks jõuab instituut sel aastal vähesel määral ka Lätti ja Leetu.

Soome Instituudi tegevuskava on päevakajaline ja innovatiivne. Meie eesmärgiks on toota sisu, mis peegeldaks Eesti ühiskonnas hetkel olulisi teemasid. Instituut toimib sageli ka soomlaste ja eestlaste vahelise sillana. Instituut loob seoseid, tugevdab suhteid ja on avatud erinevatele koostööprojektidele.

Residentuurid

Soome Instituut käivitas sel aastal Jenny ja Antti Wihuri fondi toel Narva Vaba Lava teatrikeskuses Soome professionaalsetele etenduskunstnikele mõeldud residentuuriprogrammi. Projektis saavad kokku kunst ja publikule suunatud tegevused, mille sihtrühmaks on kohalike koolide õpilased. Avatud taotlusvooru kestab kuni 16.6.2019.
Koostöös Eesti Kunstiakadeemia Narva kunstiresidentuuri ja Trojan Horse nimelisse kollektiivi kuuluvate Kaisa Karvineni ja Tommi Vaskoga panime aluse kolm aastat kestvale projektile “(Re)configuring Territories”.  Vt lisa siit.

TelepART

TelepART on lihtsalt ja kiirelt taotletav toetus, mille abil edendatakse etenduskunstnike rahvusvahelist liikuvust ja esinemisvõimaluste leidmist.  Vt lisa siit.

Sündmused, festivalid

Instituut teeb koostööd Eesti kultuurifestivalide ja -sündmustega. Anname toetust Soome esinejate reisikulude katmiseks ja oleme Soome kunsti asjatundjad Eestis.

Võrgustikud

Soome Instituut tugevdab kunstnike ja kultuurivaldkonna töötajate võrgustikke Soome ja Balti riikide vahel. Teeme võrgustikealast koostööd ka kultuurivaldkonna teavituskeskuste ja kohalike ekspertidega. Instituut on Euroopa kultuuriinstituutide võrgustiku EUNIC liige. 

Lisainfo:
Karoliina Korpilahti
kultuuriprogrammijuht
karoliina.korpilahti@finst.ee

___

Soome Instituudi tegevust toetab Soome Haridus- ja Kultuuriministeerium.