Soome keele õpetajate suvekursus X Tartus

Sel aastal toimub suvekursus koostöös Tartu Ülikooli Suveülikooliga. Kursus toimub 21.-25. augustil 2006 Tartus.

See on meie esimene kursus, mis on ülikoolis kinnitatud, tal on oma ainekood, nii et praegustel ja tulevastel ülikoolis õppijatel on seda lihtne oma õpingutega siduda. Teeme ülikooliga koostööd ka soome keele õpetaja lisaeriala õppekava väljatöötamiseks, mille osa ka sellesuvine kursus on.

Ootame kursusele 30 inimest, et moodustada kaks rühma. Suvekursuste eesmärk on olnud õpetajate soome keele oskuse lihvimine ja nii on see ka seekord. Kuna rühmad on väikesed (maks. 15 inimest), siis saavad osalejad kursusel käsitletavate teemade valikul ise kaasa rääkida.

Kursusel on kaks õpetajat. Juha-Matti Aronen on lõpetanud Helsingi ülikooli läänemeresoome keelte ja folkloristika erilal, ta on õpetanud soome keelt Tartu Ülikoolis, Eesti Maaülikoolis ja Eesti Ingerisoomlaste Liidus. Susanna Yliniemi-Liias on lõpetanud Tartu ülikooli eesti keele (võõrkeelena) ja soome keele erialal, ta õpetab soome keelt Folkuniversitetet Tartus ning on olnud ka Tartu Forseliuse gümnaasiumi soome keele õpetaja. Soome keele õpetajate suveülikoolis keskendub Susanna grammatikale ja Juha-Matti suulisele väljendusele.

Suveülikooli päevakava tuleb tihe ja näeb välja umbes nii:

E ja R

3 tundi grammatika harjutamist
3 tundi vestlemise harjutamist

T, K, N

3 tundi grammatika harjutamist
3 tundi vestlemise harjutamist
2 tundi rühmatöid

Rühmatöödeks tuleb koostada keeleõpetuse metoodika alase kirjanduse (u. 30 lehekülge) konspekt ja esitada see rühmakaaslastele. Materjal saadetakse registreerunutele paar nädalat enne kursust. Lisaks sellele tuleb lugeda ja õpingukaaslastele esitada vabalt valitud artikkel teid huvitaval teemal (u. 5 lk).

Kursuse hind on 500 krooni. Tegelik maksumus on muidugi suurem, kuid nagu tavaks, katab Soome Instituut osa kuludest. Kursuse hinna sisse kuuluvad õpetus, õppematerjalid ja kohvipausid. Majutuse ja söögi eest tuleb igaühel ise muretseda. Tartu majutuskohad leiate leheküljelt:http://www.visittartu.com/498

Kursusele saab registreeruda Tartu ülikooli Avatud ülikooli kaudu:
Kodulehel: http://www.ut.ee/av/tkdb/lisaoppur.php?id=210

Meiliaadressil taienduskoolitus@ut.ee või telefonil 7375620

Kursustele registreerumine kestab 30. juunini, arved saadetakse registreerunutele juulis, kellaajaline ja loenguruumidega ajakava ning materjalid iseseisvaks tööks augusti alguses.

Enne jaanipäeva saab lisainfot ka Soome Instituudist:
tel 7427319
tartu@finst.ee
Järvi Lipasti

Kohtumiseni suveülikoolis Tartus!
Järvi Lipasti