Soome keele õpetajate suvekursus XI

Soome keele õpetajate suvekursus 21.-25.08. Tartus

Oleme soome keele õpetajate suvekursust korraldanud kümme aastat: 1997 – 2003 Pärnus, 2004 Turus, 2005 Helsingis ja 2006. aastal Tartus. Eelmise aasta kursus sai väga positiivset tagasisidet. Seepärast jäävad sel aastal kursuse nimi, aeg ja koht samaks. Kursuse sisu muutub, nii et eelmisel aastal osalenud on jälle oodatud. Loodame, et kohale tuleb kahe rühma jagu inimesi, aga kursus toimub ka ühe rühmaga.

Kursus toimub Tartu Ülikooli Suveülikooli raames 21.-25. augustil 2007 Tartus. Kursuse õpetajad on Susanna Yliniemi-Liias, kes on lõpetanud Tartu ülikooli eesti keele (võõrkeelena) ja soome keele erialal, ta õpetab soome keelt Folkuniversitetet Tartus ning on olnud ka Tartu Forseliuse gümnaasiumi soome keele õpetaja. Kahel päeval tuleb õpetama Tartu ülikooli soome keele lektor ja õpiku “Suomi selväksi” autor Margit Kuusk. Tõlkeharjutusi ja vestlusringe juhendab Soome Instituudi praktikant Jenni Kavén, kes on õppinud Helsingi ja Tartu ülikoolis soome-saksa-soome ja eesti-soome-eesti tõlkimist. Kui kursuslasi on kahe rühma jagu, tuleb õpetama Satu Nummi, kes on lõpetanud Helsingi ülikooli, erialadena eesti keel, soome keel ja soome kirjandus. Satul on palju kogemusi eestlastele soome keele õpetamisest: Tartu ülikoolis, Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustest ja nüüd Puumedis.

Kursuse maht on 2 ainepunkti ja sellepärast tuleb päevakava tihe. Teisipäeval ja laupäeval on 6 keeletundi, kolmapäeval, neljapäeval ja reedel 6 keeletundi ja 2 tundi vestlusringi. Vestlusringiks tuleb läbi töötada endale ja teistele huvi pakkuv soomekeelne tekst, millest enne kursust kirjutatakse kokkuvõte (1 lk.), mis esitatakse kursuse alguses õpetajale. Pärast kursust kirjutatakse soomekeelne loengupäevik (4 lk.), kus saate vabalt väljendada oma arvamusi kursuse sisu kohta.

Kursuse hind on 1000 krooni. Tegelik maksumus on suurem, kuid Soome Instituut katab osa kuludest. Kursuse hinna sisse kuuluvad õpetus, õppematerjalid ja kohvipausid. Majutuse ja söögi eest tuleb igaühel ise muretseda. Tartu majutuskohad leiate leheküljelt: http://www.visittartu.com/498 Need, kelle kool ega töökoht ei soostu kursust maksma, võivad taotleda soodustust, kirjutades sellekohase avalduse.

Kursusele saab registreeruda Tartu ülikooli Avatud ülikooli kaudu:
http://www.ut.ee/av/tkdb/vaatakursus.php?id=210

Meiliaadressil taienduskoolitus@ut.ee või telefonil 737 5560
Meili või telefoni teel registreerudes peab kindlasti teatama järgmised andmed:

Eesnimi ja perekonnanimi, isikukood, e-mail, telefon, aadress ja maksja (kas maksate ise või maksab mõni teine eraisik (sel juhul maksja nimi, isikukood, aadress) või maksab juriidiline isik (maksja nimi, registrikood, aadress).

Kursustele registreerumine kestab 30. juunini, kui kohti on, ka kauem. Arved saadetakse registreerunutele juulis, kellaajaline ja loenguruumidega ajakava ning materjalid iseseisvaks tööks augusti alguses.

Enne jaanipäeva saab lisainfot ka Soome Instituudist:

tel 7427319
tartu@finst.ee
Järvi Lipasti

Kohtumiseni suveülikoolis Tartus!
Järvi Lipasti