Emakeeleõpetajate seminar ja XXVIII soome keele õpetajate seminar

Immigrantide õpetus Soome ja Eesti koolis

Head soome keele ning emakeeleõpetajad!

Soome Instituut ja Mitte-eestlaste Integratsiooni Sihtasutuse Haridusprogrammide Keskus kutsuvad teid 17.-18. märtsil Rahvusraamatukokku seminarile “Immigrantide õpetus Soome ja Eesti koolis”. Soome keele õpetajate jaoks on see samas XXVIII õpetajate seminar. Paljud teist on seminaril seega kahes rollis – nii emakeele- kui soome keele õpetajana.

Kutse on seekord eesti keeles, sest seminar toimub koostöös Mitte-eestlaste Integratsiooni Sihtasutusega. Teemaks on immigrantide õpetamine Eesti ja Soome koolides. Seminarile on kutsutud ka Eesti koolide emakeeleõpetajad. Paljud teist on seminaril seega kahes rollis – nii emakeele- kui soome keele õpetajana. Eesti emakeelõpetajad on praegu samas olukorras, kui Soome emakeeleõpetajad 15 aastat tagasi. Ühtäkki istub klassis immigrandist õpilane ja kogu kool vaatab emakeeleõpetaja poole, kes peaks imet tegema ja talle eesti keele niimoodi selgeks õpetama, et õpilane suudaks eestikeelsest õppetööst osa võtta. Kuna Soome on probleemile päris häid lahendusi leidnud, pole meil mõtet jalgratast leiutama hakata. Kuulemegi laupäeval, mis seisus on asjad praegu Eestis ja mis seisus nad olid Soomes immigrantide tuleku alguses ja kuhu on jõutud praeguseks.

Teisel päeval toimub seminar kahes rühmas. Soome keele õpetajad saavad tutvuda uute soome keele kui teise keele õppematerjalidega ja emakeeleõpetajad eesti keele kui teise keele õppematerjalidega.

Seminari programmi kuulub VAT teatri etendus “Vaenlase kosmeetika” laupäeva õhtul. Pühapäeval pärast seminari võõrustab meid traditsiooniliselt Soome Suursaatkond. Vastuvõtul antakse üle 2006. aasta soome keele õpetaja tiitel, Eesti-Soome Ärijuhtide Ühingu stipendiumid soome keele õpetajatele ja Soome Instituudi stipendium soome keele üliõpilasele.

Seminaril on registreerumismaks 200 krooni (1 päev 100 krooni), üliõpilastele vastavalt 100 ja 50 krooni. Maksta saab ainult ülekandega, arve saadetakse pärast registreerumist. Edasi-tagasi bussi- või rongipilet makstakse pileti esitamisel välja seminari kohvipauside ajal. Majutus Mihkli hotellis on kaugemalt tulijatele tasuta, kui teatate majutussoovist hiljemalt 2. märtsiks. Registreeruda soovitame võimalikult kiiresti, sest ootame nii soome keele kui emakeeleõpetajad ja seminarile mahub kokku 100 inimest.

Seminaril osalemisest teatamine Soome Instituudi telefonil 7427319 või meiliaadressiltartu@finst.ee kuni 14. märtsini.

Registreerumisel palume teatada

1) osaleja nimi ja kool

2) kelle nimele kirjutatakse registreerumismaksu arve

3) aadress, kuhu arve saadetakse

4) kas soovite majutust Mihkli hotellis (NB! teatada hiljemalt 2. märtsiks)

5) kas tulete laupäevaõhtust teatrietendust vaatama

6) kas osalete saatkonna vastuvõtul

Kohtumiseni!

Järvi Lipasti, Soome Instituut
Kadri Sõrmus, Tartu ülikool
Külli Volmer, Mitte-eestlaste Intergratsiooni Sihtasutus

Seminari kava