Soome keele Olümpiaad

5. APRILLIL TOIMUS TARTUS VABARIIKLIK SOOME KEELE OLÜMPIAAD AGRICOLA

9. aprilli tähistatakse Soomes soome kirjakeele rajaja Mikael Agricola auks soome keele päevana. Selle tähistamiseks Eestis on Soome Instituut, Tartu ülikool, Tallinna Pedagoogikaülikool, soome keele ainenõukogu ja Soome suursaatkond juba viiel aastal korraldanud aprilli alguses olümpiaadi nendele, kes õpivad soome keelt üldhariduskoolis.

Enamasti õpetatakse soome keelt kolmanda võõrkeelena või valikainenena, kuid mõnes koolis ka esimese või teise võõrkeelena. Sel õppeaastal võttis olümpiaadist osa 28 õpilast, 7 noormeest ja 21 neidu. Kaks osavõtjat oli põhikooli viimastest klassidest, ülejäänud gümnaasiumiõpilased.

Olümpiaadil lahendati kolme tunni vältel sõnavara-, grammatika-, kuulamis- ja tekstimõistmisülesandeid, kirjutati väike kirjand ning vesteldi etteantud teemal. Võimalik oli koguda 160 punkti, parim tulemus oli 147.

Pärastlõunal oli osavõtjatel võimalus omavahel tuttavaks saada ja võrrelda oma teadmisi Soome maatundmisest. Auhindadeks anti Fazer Eesti poolt Fazeri shokolaadi. Nii õpilastel kui õpetajatel oli võimalus osa võtta Tartu Linnamuuseumi soomekeelsest ekskursioonist

Soome suursaatkonna vastuvõtul Tartu Linnamuuseumi saalisautasustas võitjaid ministernõunik Roberto Tanzi-Albi. Reisi soome keele suvekursustele Soomes võitsid Liisariin Stalde (Pirita Majandusgümnaasium) ja Maarja Parv (Elva gümnaasium).

Teisi edukaid õpilasi autasustati soome ajakirjade ja ajalehtede aastakäikude ning raamatute ja CD-dega. Parimaid tulemusi saavutanud laste õpetajaid Elfriede Aiti ja Katrin Raidmad autasustati soome ajakirjade aastakäikudega.

Aastakäigu kinkisid sellised tuntud ajakirjad nagu Suomen Kuvalehti, Anna, Tiede, Seura, Hiidenkivi, Suosikki, Kotiliesi, Me Naiset, Selkouutiset. Kirjastus Otava kinkis noorsooraamatuid. Võistlust toetasid ka Tartu Linnamuuseum ja klubi Atlantis.