X Aleksis Kivi päev

Loo Keskkool 08.10.2010

Aleksis Kivi päev on jõudnud ringiga tagasi oma sünnikohta Loole ja tähistab seal oma 10. aastapäeva.

2001. aastal kutsus soome keele õpetaja Ebe Talpsepp Loole teiste koolide soome keele õpetajad ja õppijad, et ühiselt soome kultuuriga tutvust teha.

Esimest Kivi päevast sai siiani kestev traditsioon. Soome keele õppijaid on oma võõrustanud Elva Gümnaasium ja Maiu Juurik ning Katrin Raidma, Jüri Gümnaasium ja Marge Gorbunov, Tartu Forseliuse Gümnaasium ja Helja Kirber, Tallinna Lilleküla Gümnaasium ja Madean Altsoo, Kohtla-Järve Ühisgümnaasium ja Kaja Toikka, Suure-Jaani Gümnaasium ja Sirje Urbel, Tartu Mart Reiniku Gümnaasium ja Tiiu Kruus ning teised Tartu soome keele õpetajad, Tallinna Ühisgümnaasium ja Heli Ojat. Kivi päev toimub oktoobri alguses, sest 10. oktoobril tähistatakse Soomes Aleksis Kivi päeva, mis on pühendatud soome kirjandusele.

Traditsiooniliselt on Kivi päeval olnud väike eeskava võõrustava kooli poolt ning töötoad, kus on koos midagi soomepärast tehtud ja õpitud.

Sel aastal oodatakse kõikide soome keelt õpetavate gümnaasiumide ja kutsekoolide esindusi Loo kooli reedel, 8. oktoobril. Programm kestab 11.30-15.30. Kavas on kontsert-aktus ja töötoad.

Kivi päevast võtavad osa järgmiste koolide soome keele õppijad: Loo Keskkool, Tallinna Lilleküla Gümnaasium, Tallinna Ühisgümnaasium, Pirita Majandusgümnaasium, Jüri Gümnaasium, Tartu Mart Reiniku Gümnaasium, Elva Gümnaasium, Paide Gümnaasium, Jõgeva Ühisgümnaasium, Viljandi Maagümnaasium, Suure-Jaani Gümnaasium, Pärnu Ülejõe gümnaasium ja Tallinna Ülikool.