See veebileht kasutab küpsiseid.
Tutvu meie privaatsuspoliitikaga.

Livia Ulman & Andris Feldmanis

“Kupee number 6” kaasstsenaristid

Livia ja Andris on koos kirjutanud juba üle kümne aasta. Tänavu esilinastus neil Cannes’i filmifestivali põhiprogrammis Soome režissööri Juho Kuosmaneniga kahasse kirjutatud film “Kupee number 6”, mis on inspireeritud Rosa Liksomi samanimelisest romaanist. Film pälvis festivalil Grand Prix’.

Andrise ja Livia esimene täispikk mängufilm “Teesklejad” (režissöör Vallo Toomla) esilinastus 2016. aastal San Sebastiani filmifestivali ametlikus programmis. Hetkel on sellest valmimas prantsuskeelne uusversioon.

Varasemalt on nad töötanud stsenaristidena mitmete populaarsete kodumaiste telesarjade (“Ohtlik lend”, “Kättemaksukontor”, “Keeris”) juures.

Nii Livia kui ka Andris on kirjutanud lühiproosat. Andris on lisaks välja andnud romaani “Viimased tuhat aastat”, mis võitis 2016. aasta Betti Alveri preemia parima debüütteose eest.

Järgmisel aastal ootavad ees mängufilmide “Tume paradiis” (režissöör ja kaasstsenarist Triin Ruumet) ja “Erik Kivisüda” (režissöör Ilmar Raag) esilinastused. “Erik Kivisüda” stsenaariumi põhjal kirjutavad Andris ja Livia praegu ka lasteraamatut.

Andris töötab Tallinna Ülikoolis stsenaristika lektorina.