Põhja-Soome suurim ja metsikuim linn Oulu on aastal 2026 Euroopa kultuuripealinn. Oulu2026 esitleb mitmetahulist muusikalist ekstravagantsust, mida pidulik aasta toob. Põhjamaised helid Euroopa äärelt segunevad Soome laiema muusikaskeene eri varjunditega. Tule ja koge kargeid põhjamaiseid kontraste,

Musta Huone muusikat on raske määratleda, ent bänd sai alguse 2010. aastate keskel primitiivse punk ja black metali mõjutustega lo-fi duona. Nüüdseks on see vabalt rändlev hübriidmutatsioon, mis ammutab inspiratsiooni krautrokist, 90ndate alternatiiv- ja mürarokist ning eksperimentaalsest elektroonilisest muusikast.

Knife Girl

Knife Girl on alates 2013. aastast erinevate nimede all muusikat avaldanud ja auhinnatud Lili Aslo, kes on erinevatel platvormidel kogunud üle 12 miljoni kuulaja. Lili Aslo kameeleonlik olemus on pidevalt laienevas ja kunstipärases loomingus kopmpinud žanreid nagu magamistoapopp, hüpperpopp ja klassikaline indirokk. 

Iterum Nasa

Iterum Nata on Tamperest pärit Jesse Heikkineni (Hexvessel, The Abbey, Henget jt) asutatud tumefolgi sooloprojekt. Iterum Nata looming keerleb okultismi ja metafüüsiliste küsimuste ümber. Muusikalistest mõjutustest kõlavad läbi Espers, Linda Perhacs, In Gowan Ring ja 70ndate progerock. TMW-l esineb Heikkinen kogu karjääri hõlmava intiimse soologa.

Ruissalo Amping

Ruissalo Amping on Turust pärit värske shoegaze’i bänd, mille muusika on ilus ja vali. Nende looming on kui romantiline mürin, kus häbelik vokaal kohtub maailma kõige imelisema instrumendi ehk elektrikitarriga. 2021. aastal ilmus tunnustust pälvinud debüütalbum, hetkel valmistuvad nad teise albumi ilmumiseks. 

Selma Savolainen

Selma Savolainen Horror Vacui Vokalist ja helilooja Selma Savolaineni üliemotsionaalsed kompositsioonid ühendavad soome pärimusmuusika jazzi ja vanade laulikute traditsioonidega. Tema debüütalbum “Horror Vacui” ilmus 2023. aasta mais Londonis maineka plaadifirma Whirlwind Recordings alt ning sel löövad kaasa Soome nõutuimad jazz-muusikud. 

Sophia Mitiku

Sophia Mitiku avastuslik helikeel hõljub eksperimentaalse R&B ja avant-popi vahel. Ta loob oskuslikult piiritletud ruumi, kasutades igatsust, poeetilist vokaali, sisse- ja väljajuhatavaid kõnelõike, unistavaid ja mesiseid helisid. Pärast debüütalbumi “Copacabana” ilmumist nomineeriti ta Indie Awards aasta artisti kategoorias, mis tõi endaga kaasa tiheda festivalisuve.

The Southgates

The Southgates 19-aastastest tüüpidest koosnev Oulust pärit indie-rocki bänd. Kõigest mõne tegutsemisaasta jooksul on nad arenenud The Smiths’i meenutavatest kitarrikäikudest sinna, kuidas kõlavad nad täna. Verivärske singel “Citrus Tree” on inspireeritud Bluri ja 90ndate Madchesteri bändidest oma moonutatud kitarride ja haaravate süntidega.