Talgutel raadame sõna otseses mõttes välja tüki Narva võssakasvanud ajaloost, ehk selle osa Siivertsi kalmistust, kus asetseb soomlaste vana surnuaed. Siivertsi kalmistuks nimetataval maa-alal on asunud Narva Aleksandri, Kreenholmi, Narva rootsi-soome Mihkli kiriku soome koguduse, Narva Issanda Ülestõusmise peakiriku ja Narva Peetri kiriku koguduse surnuaed ning mitu muud väiksemat matmispaika.

Koguneme kl 12 Narva-Jõesuu tee äärde vanale soome kalmistule, mis asub Läti memoriaali vahetuses läheduses. (Vt allpool google-mapsi pilti). 

Talgurahvas saab olema väga mitmekesine – partneriteks on Narva Eesti Gümnaasiumi kohaloo-kursuse noored, lisaks liituvad Alutaguse Maleva Noored Kotkad ning Tallinnast saabub Eesti Muinsuskaitse Seltsi grupp, mis raiub puhtaks läheduses asuva vana vangilaagri kalmistu. Oodata on ka Tallinna Soome Koguduse talgulisi.  

Talgupäeva alustuseks annab Madis Tuuder Narva Arhitektuuri- ja Linnaplaneerimise Ametist kiirülevaate kohast ja mahajäetud kalmistu ajaloost. Raadamistööde juhataja on Noorte Kotkaste instruktor Vladsislav Eglet. Tööriistadega varustavad talgulisi kaitseliit ja muinsuskaitse liit, neist viimane hoolitseb ka talgusupi eest. Hetkejanu ja pisinälja vastu aitavad käeulatuses olevad pirukad,  ja kohv. Tööde planeeritav lõpp on u kl 17. 

Soome Instituudi poolt on kontaktisikuks Duha Elsayed. Anna teada enda osalussoovist!