Seekord räägime Soome ühe tunduima humoristi Miika Nousiaineni romaanist „Väike iluremont” (tlk Triin Aimla-Laid, Eesti Raamat, 2022). Loe raamat läbi ja võta osa raamatuklubist Soome Instituudi raamatukogus või veebis: LINK! Vestlust juhib Heidi Iivari.  

39aastane Sami otsib meeleheitlikult oma ellu naist, kellega pere luua. Ta oleks millal tahes valmis vahetama koha sõber Markusega, kes püüab saada hakkama kolme väikese tütre üksikisana. Ka Sami õel Hennal ei õnnestu oma unistust saavutada. Sami ja Henna ema Seija tahaks lapselapsi ja käib selle sooviga oma lastele närvidele. Teisel sõbral Pesonenil jääb haigeid vanemaid põetades oma elu peaaegu elamata. Perest ei saa keegi üle ega ümber.  

„Väike iluremont“ on teravmeelne ja südamlik romaan, mis vahendab tabavalt ja humoorikalt heaoluühiskonnas elavate soomlaste sotsiaalseid paineid, unistusi, ootusi ja pettumusi.  

Miika Nousiainen (s 1973) on kirjutanud viis tragikoomilist romaani. Soomes tuntakse teda ka populaarsete ja meelelahuslike telesaadete stsenaristi ja esinejana. Tema romaanide põhjal on tehtud mitmeid teatrilavastusi ja kaks filmi. Nousiainenilt on ilmunud varem eesti keeles esikromaan „Vaarikalaevukesepõgenik“ (tlk Ülev Aaloe, NyNorden, 2013), mis on üks loetumaid ilukirjandusteoseid Soomes, ja romaan „Juureravi“ (tlk Triin Aimla-Laid, Eesti Raamat, 2022).  

Loe katkend romaanist „Väike iluremont“: 

https://raamatud.postimees.ee/7616886/mehe-mure-bioloogiline-kell-tiksub-nii-kovasti-et-ei-kuule-enam-isegi-oma-motteid  

Kuula järjejuttu: https://vikerraadio.err.ee/1608781579/jarjejutt-miika-nousiainen-vaike-iluremont-1  

Raamatuklubi toimub iga kuu eelviimasel neljapäeval kl 17.30−18.30 Soome Instituudi raamatukogus ja/või veebis. Vestlust juhib Heidi Iivari. Arutelu toimub eesti keeles. Igas raamatuklubis arutleme uue ja huvitava soome kirjandusteose üle. Kevadel on vaatluse all järgmised teosed:

23.5. Kristina Carlson „Härra Darwini aednik“

13.6. Anna Englund „Puust palitu“