Tallinna Linnamuuseumis avatakse 13. augustil Helsingi linnamuuseumi ja Soome instituudiga koostöös sündinud sõprusnäitus “SoomEst vabaduse viise otsimas. 1960-1991”.

Muusikal on mõju ja jõud, mis võib muuta inimesi ja maailma. 1960-1990. aastatel muutus pop- ja rokkmuusika väga oluliseks – noorsookultuuri peamiseks ühendavaks jõuks. Enam kui muud kunstid või isegi sport.

Otsides ja oodates Soome televisioonist ja raadiost suurte ja kuulsate Ameerika ja Briti superstaaride muusikat ja kontsertesinemisi, juhtus aga nii, et eestlased said aastate jooksul palju enam tuttavaks hoopis Soome enda popmuusika ja popkultuuriga. Soome artistid, muusikud või koomikud said teleri ees istuvate tallinlaste kodudes tuttavaks kui pereliikmed.

Näituse publikuprogrammi avab laupäeval, 14. augustil kell 13.00 Soome 11. president Tarja Halonen, kes tutvustab avalikul vestlusel oma äsja eesti keeles ilmunud kodanikuühiskonna teemalist raamatut. Vestlus toimub soome keeles, seda juhib ja tõlgib paralleelselt eesti keelde Jan Kaus.

Kuraator: Tõnu Pedaru

Kujundus: Laika, Belka & Strelka

Lisainfo: Anneli Jalava (anneli.jalava@linnamuuseum.ee, tel: +372 5855 8030)