Soome analoogfotograaf Joonas Ahtikallio on Jyväskylä Loova Fotograafia Keskuse juhatuse liige ning annab analoog- ja nõelaaugufotograafia kursusi. Ühtlasi arendab ta piltide ilmutamiseks kaasaegset ja jätkusuutlikku, taimedel põhinevat meetodit. Ta on olnud Tartus vahetusüliõpilane ning korraldanud tänavu Tartus looduslähedasi fotokursuseid.

Joonas Ahtikallio on innovaator, kes nihutab traditsioonilise pildikeele piire. Eksperimentaalsete meetodite ja erinevate meediumite sulandumise kaudu loob ta visuaalse keele, mis kutsub vaatajaid teekonnale kaardistamata tajumaailmadesse. Intuitiivsete protsesside orgaanilise voolu kütkes ja täitmatust uudishimust juhitud Ahtikallio pakub ainulaadset ja läbinägelikku uut vaatenurka meid ümbritsevale.

22. septembrist kuni 24. novembrini 2023 saab TYPA galeriis tutvuda Joonas Ahtikallio fotonäitusega “Pime aed” (Pimeä puutarha). Näitusetööd on loodud samal ökoloogilisel meetodil, mida Ahtikallio oma TYPA eksperimentaalse fotokursuse raames õpetab.

”Pime aed” on rännak inimkonna ja looduse vahelisse mõistatuslikku suhtesse. Fotonäitus uurib meie ühendust loodusega läbi innovatiivsete ning eksperimentaalsete tehnikate, nagu taimepõhised ilmutid, Kirilian fotograafia ja luumenprintide.

„Näitusel “Pimeä puutarha” süvenen ühenduspunktidesse, mis seovad inimkonda loodusmaailmaga. Kasutades mitmesuguseid eksperimentaalseid tehnikaid, alustades filmiilmutite valmistamisest taimedega kuni Kirlian fotograafia eeterliku olemuse ja luumenprintide poeetilise võlu ärakasutamiseni, püüan lahti harutada midagi, mida me oma meeltega ei taju, kuid mille olemasolust me sügaval sisimas teame.”

Näitus on avatud kuni 24. novembrini 2023 TYPA galeriis.
TYPA galerii on avatud K-P 12.00-18.00.
Näituse külastamine on tasuta.

Siit saad vaadata näituse näituse 360 virtuaaltuuri. 

Joonas Ahtikallio näituse avamisel. Fotod Merilin Metsamaa