Vaba armastus ja usk jumalasse, mässumeelsus ja tagurlus, eemalseis ja erinevused – Eestis elav soome kirjanik Eveliina Talvitie esitleb oma kolmandat romaani ja esimest lasteraamatut REaD raamatupoes 7. oktoobril kl 18.

Eveliina Talvitie uusim romaan Pieniä ilkeitä tarinoita (Väiksed vastikud lood, kirjastus Minerva) räägib arveteõiendusest minevikuga endiselt flower powerisse ja hipi-liikumisse uskuva ema ja ainujumalat teeniva tütre vahel. Ateenasse, Helsingisse ja Kreetale viivas romaanis võib näha autori enda elu jagunemist eri maade ja kultuuride vahel.

Romaani peategelase, kuuekümneaastase Sofia Alonso maailmapilt toetub endiselt nooruses omaks võetud ideaalidele. Nüüd on aga pilt mõranemas, sest tänapäev tõlgendab 1960ndate mässumeelsust tagurlikkusena. Ekslevate mõtete, mälestuste ja igatsuse keskelt kerkib esile kibe elutarkus. Sofia hakkab oma väikseid vastikuid lugusid lahti rullima ja neid tütrele saatma. Alguse saab lugude vahetus, mis annab emale ja tütrele uue võimaluse suhteid lappida, enne kui on liiga hilja.

Septembris ilmus ka autori esimene lasteraamat Ai niin, minä olen muuten Lee (Ah jaa, ma olen siis Lee, kirjastus Enostone). Sümpaatse raamatusarja esimene osa räägib kahe leidliku ja erilise lapse elumuutvast sõprusest. See on Talvitie ja auhinnatud illustraator Jani Ikoneni esimene ühine lasteraamat. Raamatusari on suunatud eelkooliealistele ja algklasside lastele.

Raamatuesitlus toimub Tallinna REaD raamatupoes (Ankru 10) laupäeval, 7. oktoobril kell 18.00. Lisainfo autorilt: liinatalvi@gmail.com.

Eveliina Talvitie (s. 1970 Pori) on kirjanik ja ajakirjanik, kes elab Tallinnas ja veedab palju aega Ateenas. Tema toodang sisaldab romaane, elulugusid ja aimekirjandust.