Laura ErtimoN 9.9 kell 17.30−18.30 toimub Soome Instituudi raamatukogus (Ülikooli 11, Tartu) vestlusõhtu „Kuidas rääkida keerulistest asjadest lihtsate sõnadega?“ kirjaniku ja geograafi Laura Ertimoga. Vestlusõhtut kantakse otse üle FB-s (link).

Laura Ertimolt (1977) on eesti keeles ilmunud juba viis lastele suunatud teadusraamatut, kus ta seletab lihtsate sõnade, näidete ja illustratsioonide varal lahti keerukaid nähtusi. Kuues on ilmumas.

  • Eelkooliealisi lapsi innustavad Maad ja peidus olevat maailma avastama Pisiteadus-sarjas ilmunud teosed „Kus sa oled?“ (ill. Sanna Pelliccioni, tlk Anneli Veskimäe ja Avita, 2020) ja „Nähtamatu maailm“ (ill. Sanna Pelliccioni, tlk Luisa Tõlkebüroo, Avita, 2021).  
  • Koomiksistiilis „Imelik ilm!“ (ill. Mari Ahokoivu, tlk Annika Vesi, Avita, 2020) aitab aru saada nii koolilapsel kui ka täiskasvanul meie aja kõige aktuaalsemast teemast – kliimamuutusest.  
  • Kunstiarmastajaid hellitavad imeliste illustratsioonidega aimeteosed „Vesi. Raamat maailma tähtsaimast ainest“ (tlk Kadri Jaanits, Tammerraamat, 2020) ja „Öö. Raamat unest ja pimeduse saladustest (tlk Kadri Jaanits, Tammerraamat, 2021), mis valiti 2016. a. ka Soome kauneimate raamatute hulka.  

Kokku on Ertimolt ilmunud 15 lastele ja kogu perele suunatud aimeteost, ka n-ö arekeelseid ehk lihtsustatud keeles kirjutatud teosed Maa ja kliimamuutuse teemadel.   

Laura Ertimot intervjueerib Heidi Iivari. Vestlus toimub soome ja eesti keeles. Üritusele on oodatud ka lapsed, kes saavad lahendada ja värvida Ertimo raamatute illustratsiooni põhjal tehtud töölehti.

Osalejate vahel loositakse välja viis Laura Ertimo raamatut. Kohapeal on võimalik Ertimo eesti keeles ilmunud raamatuid ka kaasa osta.

Üritust toetavad Soome Kirjanduse Teabekeskus (FILI), Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis, Kirjastus Avita, Tammerraamat.

Palume kanda maski ja võtta kaasa COVID-tõendi (link).

NB! Palume oma osavõtust ette teatada aadressil tartu@finst.ee või telefonil 7427 319.

Lisainfot Laura Ertimo kohta:

https://lauraertimo.fi/  

https://kustantamo.sets.fi/kirjailijat/laura-ertimo/  

https://www.ahlbackagency.com/author/laura-ertimo/?authorId=6