Kas raatsid kulutada oma väärtuslikust ajast 15 minutit selleks, et teha üks heategu? Midagi, mis poleks üleliia keeruline ega väsitav, aga mille tulemus on otsekohe tunda ja näha? Kui jah, siis osale sel aastal koos meiega Läänemere heaks toimuval 15-minutilisel VÄLKKORISTUSEL!

Soome Instituudi töötaja välkkoristuse tulemus 2021. aastal Foto: Ave Anniste

Välkkoristuse idee on imelihtne:

  • Mine ajavahemikul 22.-28. august mõne kodulähedase veekogu äärde. Võta võimalusel kaasa pere, naaber või sõbrad ning (läbipaistev) KILEKOTT või PRÜGINÕU, soovi korral ka kindad.
  • Korraldage rannal piknik, mängige mingit mängu, lugege raamatut, vaadake niisama ringi ja – mis KÕIGE TÄHTSAM – 15 minutit oma ajast pühendage KORISTAMISELE. Korjake kokku kõik, mis inimtegevuse tagajärjel loodusesse on jäänud.
  • Tee FOTOD KOHAST, kus välkkoristus aset leidis ja PRÜGIST, mille kokku jõudsite korjata.
  • Postita fotod FB-ürituse VÄLKKORISTUS Läänemere heaks (link tulekul) alla. Kõigi postitajate vahel loosime 29. augustil välja Läänemere-teemalised auhinnad!

Läänemere päev on pidupäev mere auks. Sel päeval kutsume inimesi üles tundma rõõmu meie ainulaadse kodumere üle ja tegema selle heaks konkreetseid tegusid. Lisaks tähistamisele soovi(ta)me Läänemere päeval süvendada teadlikkust mere mitmekesisusest, kultuurist ja ajaloost. 

Läänemere päeva tähistatakse igal aastal augusti viimasel neljapäeval mitmesuguste sündmuste ja tegevustega. Lisaks sündmustel ja tegevustes osalemisele võid neid ka ise korraldada ja neist kodulehe kaudu teada anda. Kutsu sõbrad kokku, et Läänemere menüü järgi kokata või minge koos ujuma! Võimalusi Läänemerega seotud tegevusi korraldada või nendes kaasa lüüa piirab vaid meie kujutlusvõime.

Sündmused ja materjalid Läänemere kohta leiab Läänemere päeva kodulehelt (link), tegevuste nimekirja leiad siit (link).

Läänemere päeva tähistamisele pani aluse John Nurmineni Sihtasutus (John Nurmisen Säätiö) Soomest. Eestis koordineerivad Läänemere päevaga seotud ettevõtmisi Soome Instituut ja Soome Suursaatkond.