Kas tunned Li Taiga joonistustelt ära soome ajaloolised isikud? Li Taiga näitus soome kultuuritegelaste portreedest on väljas Soome Instituudi vaateaknal Tartus kuni 31. augustini.
 
Tegelikult on soome kunstnik Li Taiga ja meie praktikant Alexandra Harald sama inimene – ühtaegu andekas, mitmekülgne ja tagasihoidlik. Seepärast on meil ütlemata hea meel, et saame tuua laiema avalikkuse ette Aleksandra käe all aasta jooksul valminud ikooniliste soome kultuuritegelaste portreed.
 
“Mulle on portreed alati meeldinud, võibolla sellepärast, et inimene on nii põnev olend! Ajaloo silmapaistvad isikud inspireerivad mind jätkuvalt. Mõtlen tihti, kuidas nad oleksid elanud praeguses ajas. Mida nad arvaksid meie ühiskonnast?” rõõmustas Aleksandra tööülesande ja näituse üle. “Selles joonistusteseeriaga olen püüdnud kujutada neid modernses stiilis, säilitades nende individuaalsed jooned.”
 

Kas tunned ära pildil kujutatud soome ajaloolise isiku? Tule vaata ka ülejäänud kaheksat portreed Soome Instituudi vaateaknal Tartus.