Raamatuklubi: Juhani Karila “Väikese haugi püük”  21.10 kell 17.30–18.30 (NB! Uus aeg!) raamatukogus ja veebis 

Eesti keeles on ilmunud rahvusvaheline menuromaan – Juhani Karila “Väikese haugi püük” (tlk Sander Liivak, Hea Lugu, 2021).  

„Väikese haugi püük“ on Ida-Lapimaalt pärit kirjaniku Juhani Karila (s 1985) esimene romaan. Teos on võitnud juba hulga auhindu ja see on tõlgitud mitmetesse keeltesse, hiljuti ka prantsuse keelde. Prantsuse mõjukaim ajaleht “Le Monde” kiidab romaani Lapimaa looduse ja rahva kirjeldust romaanis, nimetab teost “palju tõotavaks debütandiks” ja võrdleb Juhani Karilat kirjanik Arto Paasilinnaga (link soomekeelsele artiklile). Eestis on Karila huumorit võrreldud Andrus Kivirähki omaga. 

Romaani peategelane Elina sõidab igal suvel oma kodukohta Ida-Lapimaal, et tiigist haugi püüda – ja teda taas vabastada. Kui Elina ei saa kala kolme päevaga kätte, juhtub midagi hirmsat ja müütilised olendid nagu näkk, vanakuri ja troll hakkavad külaelanike elu liiga palju juhtima ja ohustama.   

„Väikese haugi püük“ on keeleliselt virtuoosne ökokriitiline romaan, põnevik, armudraama, müütiline fantaasia ja rahvakomöödia.  

Raamatuklubi juhendab Soome Instituudi programmikoordinaator Heidi Iivari, keda ”Väikese haugi püük” võlus Lapimaa maagilise realismi ja kelmika huumoriga.  

Loe raamat läbi ja tule avaldama arvamust!