Aasta viimane raamatuklubi toimub neljapäeval, 15. detsembril kell 17.30−18.30. Oled oodatud arutama Tommi Kinnuneni romaani „Ei öelnud, et kahetseb“ (tlk Jan Kaus, Varrak, 2021) teemadel. Osaleda võib Soome Instituudi raamatukogus või veebi teel (link).

„Ei öelnud, et kahetseb“ on rännakuromaan, mille tegevus leiab aset vahetult pärast Teise maailmasõja lõppu. On 1945. aasta suve algus ja viis erineva taustaga soome naist võtavad jalgsi ette mitmesajakilomeetrise tee Põhja-Soomest lõuna poole. Naised on töötanud vangilaagris kokkade, meditsiiniõdede ja koristajatena, teenides Soome liitlasi sakslasi. Aga ühtäkki on sõja kaotanud sakslastest saanud vaenlased ja nendega koostööd teinud naistest rahva piksevarras. Teel läbi sakslaste põletatud Lapimaa mõtlevad naised iseenda ja oma rännukaaslaste motiivide ja mineviku peale ning püüavad jääda ellu olukorras, kus häid otsuseid justkui enam ei ole.       

Kinnuneni kirjutatud viiest romaanist kolm on kandideerinud Finlandia auhinnale, nende hulgas „Ei öelnud, et kahetseb”. Tema teosed on saanud mitmeid märkimisväärseid kirjandusauhindu ja neid on tõlgitud paljudesse keeltesse. Eesti keeles on varem ilmunud „Nelja tee rist” (2015) ja „Peraküla” (2017) (mõlemad kirjastuselt Varrak ja Jan Kausi tõlkes).  

 Loe veel:  

https://www.sirp.ee/s1-artiklid/c7-kirjandus/teel-kahetsuseta-elu-poole/  

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/71556173/tommi-kinnunen-inimene-muutub-onnetuks-kui-ta-saab-mida-tahtis