Neljapäeval, 22. septembril kell 17.3018.30 räägime Soome Instituudi raamatuklubis Merete Mazzarella teosest „Soodushinnaga sõit. Kunst olla pensionär“ (tlk Kadi-Riin Haasma, Varrak, 2022). Loe raamat läbi ja osale vestlusel Soome Instituudi raamatukogus (Ülikooli 11, Tartu) või Zoomis (link)! Raamatuklubi vestlust juhib Heidi Iivari. 

Vaatamata raamatu nimele, ei ole tegemist eneseabi või ainult pensionieas lugejatele mõeldud teosega. „Soodushinnaga sõit“ on auhinnatud soomerootslasest kirjaniku, kirjanduskriitiku ja Põhjamaade kirjandusajaloo emeriitprofessori Mazzarella (snd 1945) tugevalt autobiograafiline teos, kus autor näitab ja paljuski ka purustab eakate inimestega seotud hoiakuid ja stereotüüpe, alates vanadest kreeklastest kuni tänapäevani, kus noorusest ja selle säilitamisest on saanud üks kõige ihaldatumaid väärtusi. Mazzarella toob näiteid nii elust enesest kui ka ilukirjandusest ja filosoofiast ja teeb seda vaimukalt ja otsekohaselt. „Ja veel kord: varem ei pruukinud olla parem, aga varem oli teistmoodi (lk 146),“ leiab Mazzarella.  

Varem on Mazzarellalt eesti keeles ilmunud teos „Vanaemadest ja lastelastest. Täna õhtul me mängime…“ (tlk Kadi-Riin Haasma, Varrak, 2018).  

Loe veel „Soodushinnaga sõidu“ kohta: