Neljapäeval, 17. novembril kell 17.30−18.30 räägime Soome Instituudi raamatuklubis Minna Lindgreni romaanist „Raevukas lesk“ (tlk Ülle Tarum, Pegasus, 2021). Loe raamat läbi ja osale vestlusel Soome Instituudi raamatukogus (Ülikooli 11, Tartu) või Zoomis https://bit.ly/3FeuGc3 (link)! Raamatuklubi vestlust juhib Heidi Iivari.
Peategelane Ullis on 74-aastane värske lesk, kes avastab, et on elanud oma senise elu ainult teisi teenindades: kasvatanud lapsi, kellest on saanud isekad ja tänamatud täiskasvanud, ja hooldanud viimased 12 aastat oma halvatud abikaasat, kes vist tema “elu armastus” ei olnudki. Ullise oma elu on jäänud elamata ja nüüd kavatseb ta kaotatud aja tagasi teha. Aga kuidas seda õigupoolest teha? Ja mida Ullis üldse tahab maailmas, kus keskealised püüavad vanurid stereotüüpsete hoiakutega n-ö “paika panna”? Tuge, elurõõmu ja -filosoofiat pakuvad uuesti leitud vanad sõbrad: liialdav hedonist Pike, meditsiiniuuringusõltlane Hellu ning Viagra-usku Valtonen.
Minna Lindgrenilt (snd 1963) on eesti keeles varem ilmunud vanadekodus aset leidev romaan „Surm Õhtuhiies“ (tlk Katrin Kurmiste, Varrak, 2015), mis on rahvusvahelist menu pälvinud Õhtuhiie-sarja esimene osa. Ka „Raevukas lesk“ seisab musta huumori ja suure südamlikkusega inimese õiguse eest elada ja vananeda tema enda valitud viisil. Ja seekord midagi tagasi ei hoita.
Kohtumiseni raamatuklubis!