2.06 kell 17.30−18.30 räägime Soome Instituudi raamatuklubis Antti Tuomaineni menutrillerist „Jänesefaktor“ (tlk Mihkel Mõisnik, Varrak, 2021). Loe raamat läbi ja osale vestlusel Soome Instituudi raamatukogus (Ülikooli 11, Tartu) või Zoomis (link)! Raamatuklubi vestlust juhib Heidi Iivari. 

Antti Tuomainen (1971) on praegu üks populaarsemaid soome autoreid, kelle raamatuid on tõlgitud mitmetesse keeltesse. Ta on avaldanud kümme romaani, mis on tihti musta huumori või isegi farsiga vürtsitatud krimilood. Oma loomingus käsitleb ta ka pere- ja ühiskonnaga seotud tõsiseid teemasid.  

„Jänesefaktori“ peategelane on kindlustusmatemaatik Henri Koskinen, kes saab oma vennalt päranduseks kahtlase majandusliku seisu ja küsimusi äratava personaliga seikluspargi. See kombinatsioon paneb kindlameelsest kuivikust Koskineni vaimsed ja füüsilised võimed tõelisele proovile. Tasapisi rulluvad lahti saladused ja sekeldused, mis jätkuvad ka romaanitriloogia teises ja kolmandas osas, mida on loodetavasti ka eesti keeles oodata. Varem on Antti Tuomainenilt ilmunud eesti keeles ökoloogiline põnevik „Kaevandus“ (tlk Katrin Ringeveld, Mirabilia, 2016). 

NB! Antti Tuomainen esineb Head Read kirjandusfestivalil L 28.05 kell 17.00: https://headread.ee/uritus/antti-tuomainen-ja-jan-kaus/  

Loe veel Antti Tuomaineni ja „Jänesefaktori“ kohta: 

https://epl.delfi.ee/artikkel/95212427/raamatublogi-matemaatiku-kulm-voitlus-kuritegeliku-maailma-vastu-ja-janese-nimel  

https://maaleht.delfi.ee/artikkel/94728031/janesefaktor-nagu-sarav-kiir-tumedas-krimkamaailmas