15. septembril kell 17.30 toimub Soome Instituudi raamatukogus raamatuesitlus: Tõnis Arnoveri „Soomerootsluse hämarad piirid“. Publikuga vestleb ja küsimustele vastab raamatu autor ja pikaaegne tõlkija Tõnis Arnover.

“Pärast seda, kui olin valmis saanud oma Rootsi raamatu „Rootsi hiilguses ja varjus“, jäi minu jaoks palju lahtisi otsi Soomest, mis oli üle 600 aasta olnud Rootsi osa ja enne iseseisvumist veel sadakond aastat kuulunud autonoomse vürstkonnana Venemaa koosseisu. Et nendes selgusele jõuda, hakkasin seda teemat uurima ja nii sündis järgmine raamat. Kirjutades pidin õiguse andma heliloojast kolumnist Jüri Reinverele, kes on väitnud, et ehkki Soome on meie lähinaaber, siis eestlased seda riiki õieti ei tunne. Keskendasin oma tähelepanu Rootsi pärandile Soomes ja kahe keele kooseksisteerimisele
ning vastastikusele mõjule. Loodan, et see raamat aitab kaasa Soome ning soomlaste ja soomerootslaste paremale mõistmisele.”

Raamatut saab ka kohapeal sularahas osta.

Lisaks tuleb jutuks soomerootsi kirjaniku Ann-Luise Bertelli hiljaaegu eesti keeles ilmunud „Kodutalu“ (Eesti Raamat, 2022, tlk Tõnis Arnover) Pohjanmaa-teema.

Mõlemat raamatut saab laenutada Soome Instituudi raamatukogust.