Eelmise aasta lõpus ilmus eesti keeles Anna Englundi 2022. aastal Helsingin Sanomate debüüdiauhinnale nomineeritud romaan “Puust palitu” (tlk Triin Tael, Vesta kirjastus). 

Nüüd on eesti lugejatel võimalus Anna Englundi kuulata-vaadata ning küsimusi esitada. Vanalinna Rahva Raamatu õdusas keskkonnas vestleb kirjanikuga Peep Ehasalu Soome Instituudist. Vestlus on soomekeelne, eestikeelsete kokkuvõtetega pärast iga vastust.

Tutvu raamatuga lähemalt:
https://bit.ly/rr_puust_palitu

On aasta 1931. Elena kannab Soome maakülas edasi kirstude valmistamise traditsiooni: ta abikaasa hoolitseb puutöö eest, tema enese ülesandeks on polsterdused ning eakas ämm teeb, mis jaksab. Surm on selles peres igapäevane kolleeg ja elu kulgeb tavapärast rada.

Ent pealinnast kirstu tellima tulnud isevärki naine pöörab kõik pea peale. Armastus on jõud, mis inimest muudab, kuid kas armastuse poole püüeldes tohib elu alussambaid lammutada?

„Anna Englund joonistab tundliku sulega välja ka oma kõrvaltegelaste hingeelu. Algaja kobamist pole siin kröömikestki, hääle otsimisest rääkimata. […] Englundi teosel õnnestub mingil erakordsel ja samas väga väärikal moel olla optimistlik, langemata samal ajal lapsikusse lootusesse.“ (Helsingin Sanomat)

Esitluse päeval raamat Rahva Raamatu kaupluses 15% soodsam!