Kullo Lastegaleriis (Kuninga 6) on 30.08-17.09 kahe Soome kunstniku näitus: Helena Perhoneni fotod ja Harry Erik Bergi skulptuurid

Helena Perhoneni fotod “Vanaduse kergus ja raskus”

Helena Perhonen: “Iga inimene vajab heakskiitvat pilku. Isegi vanas eas saab inimene jaksu ja naudib sõbralikku suhtumist – seda, et teda nähakse. Kaamera saab vahendada märkamist.

Olen pildistanud näitusele kuut eakat inimest, nende enda kodudes ja kodude ümbruses. Nende vanus jääb vahemikku 85 kuni 98 aastat. Mõnda neist olen mitmel aastal pildistanud, mõnda olen kohanud vaid korra, kuna kokkulepitud kohtumised tuli koroonaviiruse tõttu tühistada.

Minu lähtekoht fotografeerimisel oli, et inimene saab ise otsustada, kuidas teda pildistatakse, kuidas ta soovib nähtav olla.

Märkasin et eakatele meeldis pildistamine. Pildile püüdmise hetked olid nende jaoks vaimselt kerged. See kajastus selles, kuidas nad soovisid piltidel olla. Kuigi fotodes on palju üksinduse kurbust, paistab sealt samas rõõmu ja leebust. Ka minu jaoks pakkusid kohtumised rõõmu.

Projekti edenedes mõistsin, et vähemalt sama olulised kui fotod, oli nii minu kui pildistatavate jaoks kogu protsess ise.

Oma näitusega soovin osaleda arutelus heast vanadusest ja vanaduse mitmetahulisusest.”

Harry Erik Bergi skulptuuride näitus „Vana puit“ 

Näitus „Vana puit“ räägib puidu taaskasutusest. Harry Erik Berg: “Minu skulptuurid on valmistatud vanast ja mahajäetud puidust. Maalid on lahustivabad õlimaalid. Olen langenud puidu leidnud metsast ja aedadest. Palke ja vana puitu võib leida ka sõpradelt. Vana puu kuivamine ja algavate kahjustuste peatamine võtab aastaid. Vanad puud on pragunenud ja neis on metsaorganismide ja mikroobide külastusi. Ringmajanduse seisukohast võib puuskulptuuri sees olla veel üks väiksem skulptuur, töövahendid, ehted ja kõige lõpuks tuli või pinnas. Ringlus võib kesta igavesti.” 

Link Kullo Lastegalerii kodulehele.