Pärnu Keskraamatukokku jõudis näitus “Soome kauneimad raamatud 2021”, mis on juba rõõmustanud Tartu kirjandussõpru. Raamatukogu esimese korruse galeriis on raamatud kõigile imetlemiseks kuni märtsi lõpuni.

2021. a kauneimaks Soome raamatuks valiti Matti Hagelbergi “Läskimooses”, mis on üheksa aastase töö tulemusena valminud teos. Žürii hinnangul on tegemist eepilise teosega, mille helesinist värvi köited on graafilise disaini meistriteos, mida ilmestavad läbimõeldud ja kaunid detailid.

Kauneimaid raamatuid valitakse Soome Raamatukunsti Komitee eestvedamisel järjepidevalt juba 1947. aastast. Soome kauneimate raamatute konkursi laiem eesmärk on ühiskonnas kaasa aidata raamatute ja raamatukunsti väärtustamisele. Komitee soovib, et trükitud raamatuid vaadataks kui kunstilisi tervikuid, milles vorm ja sisu üksteist võimalikult hästi toetavad.

Näitus on korraldatud koostöös Soome Instituudi Tartu osakonnaga ja Soome Raamatukunsti Komiteega. Näituse järjehoidjad on kujundand Tartu Kunstikooli õpilane Kirke-Berit Soosaar.

Aasta 2022 Kauneimmat kirjat avalikustatakse 30. märtsil.