Laupäeval, 23. oktoobril kell 11 toimub Soome Instituudi raamatukogus (Ülikooli 11, Tartu) kirjanduslik, kultuuriline ja kulinaarne lastehommik. Ootame lapsi ja nende vanemaid tutvuma raamatuga „Hoian sind südames“, selle autori Sanna Pelliccioniga ning hingedeaja ja Mehhiko surnute päeva kommete ja toitudega. Eriti oodatud on lapsed vanuses 6–9 aastat.

Alustuseks tervitab osalejaid Soomest üle videosilla (salvestatud) raamatu „Hoian sind südames“ autor ja illustraator Sanna Pelliccioni. See lihtne, südamlik ja diskreetne raamat aitab leida viise meenutada meie seast lahkunud lähedasi nõnda, et kurbus oleks väiksem ja rõõm mälestustest suurem. Hingedeaja eel on huvitav arutleda, kuidas eri maade kombed – Eestis, Soomes või Mehhikos – võivad olla üsna erinevad: meie süütame surnute mälestuseks küünla, aga Mehhikos korraldatakse hoopis suur pidu, et kadunukesega seotud mälestustest rõõmu tunda. Mehhiko moodi surnute päeva tähistades saavad lapsed ise kaunistada värvilisi pealuuküpsiseid ja proovida Mehhikost pärit kuuma šokolaadi.

Raamatu põhiautor Sanna Pelliccioni on Soome illustraator ning lastekirjanik, kelle loomingus on olulisel kohal müüdid ja eri rahvaste kombestikud. Sanna Pelliccioni, Maami Snellmanni ja Kiti Szalai raamatu „Hoian sind südames“ (40 lk) on soome keelest tõlkinud Ave Leek, välja andnud Toledo kirjastus.

Osalejatel palume kanda maski ja esitada kehtiv COVID-tõend.

Lastehommikut korraldavad Soome Instituut ja Toledo kirjastus koostöös laste- ja noortekirjanduse festivaliga.