Kui otsustaksime korraldada võistluse maailma kõige soomlaslikuma tegevuse leidmiseks, siis ühtviisi kõrgeid punkte saaksid selles nii keskkonnateadlik mõtteviis kui ka kohvijoomine. Läänemere päeva puhul otsustasime need kaks ühendada!

Kutsume Sind Läänemere päeval, 25. augustil kell 9-11 hommikukohvile! Kohvi pakume kõigile soovijatele Noblessneri sadamas C-kai juures. Lisaks kohvile saab sealsamas

Soome Päästeameti õlitõrjelaev Saukko

  • saada osa Läänemere päeva avamisest. Kell 9-9.30 luuakse otseühendus Helsingi, Tallinna ja Stockholmiga. Tallinna tervitused edastab linnapea Mihhail Kõlvart
  • tutvuda Soome Päästeameti õlitõrjelaevaga Saukko (link tulekul)
  • näha tuliuut klippi “Ahven soovitab!” ja saada teada, kuidas me kõik saame Läänemere heaolule kaasa aidata oma igapäevaste valikute kaudu

Mõtle keskkonnasäästlikult ja võta kaasa oma kohvitops! Kõiki, kes saabuvad kohvitama oma kruusiga, ootab meie poolt väike keskkonnasõbralik meene.

Läänemere päev on pidupäev mere auks. Sel päeval kutsume inimesi üles tundma rõõmu meie ainulaadse kodumere üle ja tegema selle heaks konkreetseid tegusid. Lisaks tähistamisele soovi(ta)me Läänemere päeval süvendada teadlikkust mere mitmekesisusest, kultuurist ja ajaloost. 

Läänemere päeva tähistatakse igal aastal augusti viimasel neljapäeval mitmesuguste sündmuste ja tegevustega. Lisaks sündmustel ja tegevustes osalemisele võid neid ka ise korraldada ja neist kodulehe kaudu teada anda. Kutsu sõbrad kokku, et Läänemere menüü järgi kokata või minge koos ujuma! Võimalusi Läänemerega seotud tegevusi korraldada või nendes kaasa lüüa piirab vaid meie kujutlusvõime.

Sündmused ja materjalid Läänemere kohta leiab Läänemere päeva kodulehelt (link), tegevuste nimekirja leiad siit (link).

Läänemere päeva tähistamisele pani aluse John Nurmineni Sihtasutus (John Nurmisen Säätiö) Soomest. Eestis koordineerivad Läänemere päevaga seotud ettevõtmisi Soome Instituut ja Soome Suursaatkond.