Teata oma sündmusest või vaata kodulehelt, mida teised korraldavad! Või tähista Läänemere päeva Läänemere teo tegemisega! Tegu võib olla mis tahes merd austav toiming, nagu näiteks rannapuhastusretk sõpradega või Läänemere menüüd järgiv piknik rannal. Teoks vajalikku inspiratsiooni võib leida Läänemere päeva kampaaniatest: Sulpsatus – Läänemere hetk – Läänemere menüü. Peaasi on Läänemere päeval meie ühisele merele au anda ja pai teha. 

Läänemere päev on John Nurmineni Sihtasutuse (John Nurmisen Säätiö) poolt algatatud iga-aastane pidupäev mere auks. Päev innustab inimesi tundma rõõmu meie ainulaadsest kodumerest ja panustama ka omalt poolt selle heaks konkreetsete tegudega. Lisaks pidutsemisele on Läänemere päeva eesmärk süvendada teadlikkust mere mitmekesisusest, kultuurist ja ajaloost. Eestis koordineerib Läänemere päeva korraldamist Soome Instituut.

Sündmused on kõigile avalikud, osalemine neis on enamjaolt tasuta. Lisaks sündmustel osalemisele võid ka Läänemerega seotud tegevustes käed külge panna. 

Korralda sündmus või osale teiste sündmustel! Läänemere päevaga seotud sündmuste nimekiri jõuab Läänemere päeva kodulehele (link). 

Kutsu sõbrad kokku, et Läänemere menüü järgi kokata või minge koos ujuma! Võimalusi Läänemerega seotud tegevusi korraldada või nendes kaasa lüüa piirab vaid meie kujutlusvõime.