12. juunil kell 18.30 ootame kõiki huvilisi Viimsi Artiumi kaasaegse kunsti galeriisse, kus toimub kunstnikuvestlus Soome visuaalkunsti vanameistri Markku Hakuriga.

Vestlust viib läbi Viimsi Kunstikooli direktor ja näituse kuraator Matti Vainio. Lisaks julgustame ka publikut kunstnikule küsimusi esitama!

Kunstnikuvestlus hõlmab endas ka galerii tuuri.


15. maist 15. juulini on Viimsi Artiumi kaasaegse kunsti galeriis avatud tunnustatud soome visuaal- ja keskkonnakunstniku Markku Hakuri näitus “Hetkede koda”. Žanripiire ületava kunstniku värske näituse inspiratsiooniks on olnud ajalehe Helsinkin Sanomat pressifotodel põhinev pildiarhiiv. 

Näitus “Hetkede koda” täidab omanäolise arhitektuuriga galerii suuremõõtmeliste segatehnikas töödega vineeril, akrüülmaalidega paberil ning igapäevastest materjalidest kokku pandud installatsioonidega, mis kõik põhinevad arhiveeritud visanditel.  

“Ma olen looja, kelle töö ei kulge algusest lõpuni loogilisi ja etteaimatavaid teid pidi. Kunsti tegemine on minu jaoks heitlik rännak, määramatus ning teadlik riskide võtmine, eelkõige aga vabadus.”

Näitus on seotud Hakuri 2016-2019 aastal loodud projektiga “1095 päeva – Märkmed joonistaja päevikust”, mis põhines ajalehes Helsinkin Sanomat igapäevaselt avaldatud informatsiooruumil. Iga päev, kolme aasta jooksul, valis kunstnik juhusliku pressifoto ja muutis selle uueks joonistuseks. See joonistuste kogum moodustab pildiarhiivi, mis pakub jätkuvat inspiratsiooni ja ainest uuteks töödeks. 

“Markku Hakuri kunsti iseloomustab mitmekihilisus, žanripiiride ületamine ning maailma avastamine joone ja värvi kaudu. Tema looming väljendab mitmeid tasandeid, mis võivad sisaldada nii füüsilis-figuraalset kui ka emotsionaalset sügavust. Lisaks monumentaalsetele töödele püüab ta alati mõelda kastist välja, eksperimenteerides uute ideede, materjalide ja tehnikatega,” kirjeldab kuraator Matti Vainio Hakuri loomingut.

Galerii teisel korrusel on avatud Antti Hakuri loodud video- ja helimaailm.  

12. juunil kell 18:30 toimub kunstnikuvestlus Markku Hakuriga. 

Kuraator: Matti Vainio 

Näitust toetab Espoo linn.

Kunstnikuvestlus ja galerii tuur Markku Hakuriga