Kui Soome kirjaniku teos tõlgitakse eesti keelde, on alati hea põhjus kirjanikuga kohtuda ja temaga lähemat tutvust teha. Eriti kui ilmunud teose tegevus toimub osaliselt Eestis.

Soome Instituudi raamatukogus on 5. mail kell 17.30 külas kirjanik Eveliina Talvitie. Eveliina Talvitie on soome kirjanik ja ajakirjanik, kes tunneb hästi Tallinna tänavaid ja kelle vastilmunud teoses mängivad oma rolli nii lauluväljak kui ka Marie Under. Ta on kirjutanud romaane, biograafiaid ja mitteilukirjanduslikke teoseid. Oma töödes on ta käsitlenud eelkõige naiste sotsiaalset staatust ja naiste õigusi puudutavaid teemasid.

„Kävin vain uimassa, sisko“ ilmus Helsingis aastal 2021. Eestikeelne tõlge „Käisin vaid ujumas, õde“ (tlk Elle Vaht) ilmus  äsja kirjastuselt Sinisukk. Romaanis annab autor hääle erinevatele osapooltele, näidates, milleni võib viia süütunne, armastus, vägivald ja vabaduseihalus. Raamat viib lugejad põnevale ja saladusi täis rännakule läbi Baltimaade, rokk-kontsertidele üle Euroopa ja jalutuskäikudele Tallinna tänavatel.

Viimasel ajal esineb Eesti-Soome teema tihemini nii meedias kui ka igapäevaelus. Tule ja heida sellesse maailma pilk viis aastat Eestis elanud soome kirjaniku silmade läbi!

Kohtumine toimub soome ja eesti keeles, kirjanikku küsitleb Soome Instituudi programmikoordinaator Anneli Loodus.