Esmaspäeval, 7. veebruaril kell 18.30 kutsuvad Soome Instituut ja Kino Sõprus huvilisi kino- ja vestlusõhtule pealkirjaga “Kaks kodumaad”. Kavas on Moonika Siimetsa verivärske dokumentaalfilmi “2 tundi õnneni” linastus, millele järgneb vestlus filmiga seotud teemadel.

Missugune nähtus on hargmaisus – elamine korraga või vaheldumisi Eestis ja Soomes? Kas on võimalik omada kaht identiteeti – üht isamaad, aga kaht kodumaad? Kas ja kuidas on muutumas ränne? Mil moel me tulevikus lõimume ja kuidas see muudab meie arusaama teineteisest?

Vestlusringis osalevad hargmaiste perede uurija Pihla Siim ja rände uurija Tiit Tammaru Tartu Ülikoolist, Tuglase Seltsi lõimumisjuht Järvi Lipasti, YLE ajakirjanik Rain Kooli, Kuku ajakirjanik Romi Hasa ning filmi režissöör Moonika Siimets. Vestlust modereerib Soome Instituudi juhataja Hannele Valkeeniemi.
————

Filmi “2 tundi õnneni” lühitutvustus

Rohkem kui 70 000 eestlast elab või töötab Soomes, samal ajal kui nende pere -vanemad, lapsed ja kodu on Eestis.
Moonika Siimetsa uus dokumentaalfilm “2 tundi õnneni” räägib võõrsil elades uute oludega kohanemisest, oma juurte hoidmisest ja kaotamisest, igatsusest ja õnne otsimisest.

Humoorikalt ja natuke nukralt jälgitakse erinevaid peresid Lapimaa lumistel väljadel, Vantaa korterites, ostukeskuse treppidel, ehitusplatsil, hotelli fuajees, ja lapselapsi kaugelt koju ootava Eestimaa vanaema elutoas.

————

Pileti hind 8 eurot, sooduspilet 5.50. Link FB-sündmusele.