Jazzliit ja Philly Joe’s LIVE esitlevad: SOOÄÄR/YARALYAN/OUNASKARI 3. märtsil Sillamäel, 4. märtsil Põlvas ja 5. märtsil Tallinnas.

Jaak Sooäär – kitarr
Ara Yaralyan – kontrabass
Markku Ounaskari – trummid

Eesti kitarrist Jaak Sooäär, armeenia-eesti bassist Ara Yaralyan ja soome trummar Markku Ounaskari moodustasid trio 2016. aasta kevadel ning koos on esinetud Saksamaal, Itaalias, Šveitsis, Eestis ja Soomes. Trio põhjamaise värvinguga muusika keskmes on meloodia. Kavas on ka eksootilisi armeenia viise ja improvisatsioone Johann Sebastian Bachi teemadel. Trio esimese albumi „A Shooting Star“ andis 2018. aasta sügisel välja tuntud saksa plaadifirma O-Tone Music, plaadi arvustused on olnud väga soosivad nii Saksamaal kui Eestis. Margus Haava sõnul trio debüütalbumi lood liiguvad ja arenevad, algavad vaikselt ja uuristavad kindlalt endale teed – umbes nagu päike läbi kaamosepilvede. Vootele Ruusmaa kinnitab jazzigurmaanidele maitseelamust: huvitav muusikaline leid – aus, üllatavalt habras ja hea kuulamine.

  • Jaak Sooäär on Eesti hõivatum jazzmuusik, kelle pikaajaliste partnerite hulka kuuluvad teiste hulgas Han Bennink, Mikko Innanen, Aleksei Kruglov, Anders Jormin, Andres Mustonen ja Riho Sibul. Sooäär on koostööd teinud ka Ray Andersoni, Will Calhouni, Dave Liebmani, Vladimir Tarasovi ja paljude teiste meie aja tuntud muusikutega.
  • Bassist Ara Yaralyani teatakse väljaspool Eestit Kari Ikonen Triost, teiste seas on ta koostööd teinud ka Ingrid Jenseni, Vardan Ovsepiani ja Verneri Pohjolaga.
  • Markku Ounaskari on Põhjamaade hinnatumaid trummareid, kelle partnerite hulka kuulvad Euroopa tipud nagu Arve Henriksen, Anders Jormin, Nils Petter Molvaer, Trygve Seim, Kristjan Randalu jt. Ta osaleb paljudel ECMi albumitel.

Kontserte toetab Soome Instituut TelepART programmi kaudu.

Lisainfo link