Eesti Jazzliidu ja Soome jazzliidu koostöökontsert:

Joonas Tuuri – kontrabass ja basskitarr
Ilmari Rönkä – altsaksofon ja flööt
Toomas Keski-Säntti – klaver
Anssi Tirkkonen – trummid

Joonas Tuuri Quartet on bassist Joonas Tuuri 2017. aastal asutatud ansambel. Ansambel viljeleb modernset džässi ja heliteosed pärinevad Joonase enda sulest. Muusika keskme moodustavad kaunid ja meeldejäävad meloodiad, mitmesugused intensiivsed meeleolud ning lihvitud kokkumäng ja improvisatsioon. Tundlik suhtlus muusikute vahel paneb muusika voolama ainulaadsel ja ettearvamatul viisil. Ansambli debüütalbum „Dimensions“ ilmus 18. märtsil 2022. aastal Eclipse Musici alt. Albumi esitlemisel astuti üles näiteks Turu Kirkkopuisto üritusel Flame Jazz, Tamperes Eclipse Jazz Clubis ning kontserdil jaZZanti Helsingis. Plaat on pälvinud suurt tähelepanu ning kogunud palju kuulamisi rahvusvahelistes muusikakanalites Spotify ja YouTube. Debüütalbumi lugu „November“ jõudis kohe pärast albumi ilmumist Spotify Coffee Table Jazzi esitusloendisse ja on kogunud juba üle miljoni kuulamise.

• Joonas Tuuri on soome džässmuusika skeenel tuntud bassimängija. Peale oma kvarteti on ta kaastegev veel sellistes koosseisudes nagu Olli Soikkeli Trio, Uxila Exile, Susanna Aleksandra Quartet, The Watercolors, JAF Trio ja Alder Ego. Joonast saab iga nädal kuulata ka Helsingi populaarsel üritusel Manala Afterwork Jazz. 2017. aastal sai JAF Trio We Jazz Rising Stari auhinna ja 2015. aastal võitis tema teine ansambel Bowman Trio. Joonas on lõpetanud Sibeliuse Akadeemia magistriõppe džässmuusika erialal.

• Ilmari Rönkä on Helsingis tegutsev saksofonist, flötist ja helilooja. Rönkä lüürilisi esitusi saab lisaks Joonas Tuuri Quartetile kuulda Vesa Aaltonen Prog Bandis, Njet Njet 9-nonetis ning Oskari Siirtola Séance’is. Rönkä esines legendaarse soome bändi Tasavallan Presidentti 50. tegevusaasta kontsertidel aastatel 2019–2020. Peale väiksemate ansamblite on Rönkä mänginud UMO Helsinki Jazz Orchestra, Riku Niemi Orchestra ja Sointi Jazz Orchestra ridades.

• Toomas Kesk-Säntti on Helsingis tegutsev džässpianist. Ta on õppinud Sibeliuse Akadeemias ja jätkab hetkel õpinguid asutuses Manhattan School of Music New Yorgis. Keski-Säntti on tuntud ka näiteks OK:KO kvartetist, Adele Sauros Quartetist ja ansamblist Jukka Perkon PreBoppers. Ta on esinenud kontsertidel koos UMO, Sami Saari ja Pepe Willberg & Jukka Eskola Statementiga ning astunud üles festivalidel ja klubides nii Euroopas kui ka New Yorgis.

• Anssi Tirkkonen on üks Soome silmapaistvamaid noori džässtrummareid. Helsingis elava Tirkkoneni mängu on saanud kuulda sellistes džässbändides nagu Max Zenger Globus ja Elena Mindru Finnection ning mängumuusikat esitava Game Music Collective’i ridades. 2019. aastal UMO Jazz Orchestra nooreks solistiks valitud Tirkkonen oli osaline EBU Euroradio Jazz Competitioni peaauhinna võitmisel aastal 2018 ning 2014. aastal konkursil Young Nordic Jazz Comets. Tal on magistrikraad džässmuusika alal Sibeliuse Akadeemiast.

LISAINFO:
Kontsert algab kell 20, uksed avatud alates 19. Kohti saab reserveerida Facebookis saates sõnumi Philly Joe’s Tallinn lehel.
Piletid müügil eelmüügis Piletilevis ning kohapeal. Eelmüügis pileti hind 12€, sooduspileti hind 8€, kohapeal vastavalt 15€ ja 10€. Sooduspiletid kehtivad eelmüügist (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele, eesti jazzliidu liikmetele ja jazz pesulate kliendikaardi omanikele.
Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.
Eesti Jazzliidu kontsertprogrammi toetavad Kultuuriministeerium, Kultuurkapital ja Soome Instituut.