Helsingi Noorte Keelpilliorkester kutsub kontserdile Tallinnas Mustpeade Majas! Kavas Bartoki, Sibeliuse, Mozarti, Griegi ja Tarrodi teosed. Dirigent Kasmir Uusitupa.

Helsinki Strings ehk Helsingi Noorte Keelpilliorkester on maailmas tunnustatud keelpilliorkester, kuhu kuulub umbes 35 üliõpilast Ida-Helsingi Muusikainstituudist ja Sibeliuse Akadeemia noorteosakonnast, nende vanus varieerub kümne ja kahekümne vahel. Orkestri asutasid 1972. aastal dirigendid Csaba ja Géza Szilvay. Orkestrit juhatas 2010–2011 Pirkko Simojoki, 2011–2022 Jukka Rantamäki ning alates 2022. aasta sügisest on dirigendiks Kasmir Uusitupa.

Orkester välja andnud üle neljakümne heliplaadi ning esinenud enam kui seitsmekümnes telesaates, millest seitsmekümnendatel ja kaheksakümnendatel eetris olnud kaks populaarset sarja “Minifiddlers in Musicland” tähistasid uut ajastut Soome muusikahariduses. Orkestri koosseisus on aastate jooksul mänginud märkimisväärne hulk rahvusvaheliselt tuntud professionaalseid Soome muusikuid – solistid, kammer- ja orkestrimuusikud, juhid, dirigendid, keelpillipedagoogid ja teised muusikaprofessionaalid.

Kolmeaastaselt viiulimänguga alustanud Kasmir Uusitupa on tuntud kui üks huvitavamaid uue põlvkonna Soome muusikuid. Tema kirev karjäär kammermuusiku, solisti ja kontsertmeistrina on päädinud õpingutega Jorma Panula ja Petri Komulaineni käe all. Õpingute ajal on ta üles astunud kontsertidel, nt. Vaasa Linnaorkestri, Kuopio Linnaorkestri ja mereväe bändiga. 2022. aasta sügisel asus ta tööle Helsinki Stringsi dirigendi ja kunstilise juhina.

Piletid tund enne kohapeal.