R 24.09 19.00 toimub Heidi Iivari (Soome) soome- ja eestikeelse esikluulekogu esitlus Vildes ja Vines. Autoriga ajab juttu Kai Aareleid, vestlus toimub eesti keeles. Klaveril Marge Loik, kitarril Karl Kruuse. Kohapeal on võimalik raamatut osta. Üritust toetab kirjastus Enostone, mille FB-lehelt (link) saab jälgida esitluse otseülekannet.

Heidi Iivari (s 1974) on Soomest pärit luuletaja ja kultuurikorraldaja, kelle kodulinnaks on nüüd juba kuusteist aastat Tartu. Iivari esitab oma luulet alates 2018. aastast, aga ta on osalenud juba mitmetel erinevatel üritustel ja festivalidel Eestis, Soomes ja Hispaanias. 2020. aastal sai ta kolmanda koha Eesti luuleprõmmu finaalis ja esindas Tartut UNESCO kirjanduslinnade Slam-O-Visioni lavaluulevõistlusel. Iivari luulet on tõlgitud inglise, hispaania ja prantsuse keelde ja tema tekste saab lugeda eesti ja soome keeles veebiantoloogias „Viron runokartta“ ning „Sinisild/Sinisilta“ (2020).

Iivari eesti- ja soomekeelne esikluulekogu „Tarton sarjarakastaja / Tartu sariarmastaja“ (Enostone Kustannus, 2021) on pühendatud Tartule ja kõigile Tartu armastajatele. Kogumiku tegelased kohtuvad kirglikult ja valusalt Tartu tänavatel, veinibaarides, aguliradadel ning salamajades ja -aedades. Tartu on Iivari sootu muusa: vallatu, tõsine, uhke ja elurõõmus boheemlane. Seda vaimu on tunda ka Iivari luuletustes, mis ulatuvad linnaromantikast tragikomöödiasse.  

Vaata Iivari luulevideoid:

Link Prima Vista kodulehele.