Film “Põletav armastus” (Palava rakkaus, Soome-Eesti 1997) on fakti- ning ajastutruu kujutus Aino ja Oskar Kallase ühisest elust aastatel 1900-1946.

Aino Kallas on Soome ja Eesti ühine kirjanik ning Oskar Kallas tegutses Eesti diplomaatia rajajana just Soomes. Nad abiellusid 6. augustil 1900 ja Oskar Kallas suri 26. jaanuaril 1946. See on film armastusest oma maa vastu, aga ka mehe ja naise vahelisest kirest, armastuse jõust ja haavatavusest, õnne otsimisest ja selle kaotamisest.

Stsenarist-rezhissöör Kirsti Petäjäniemi. Osades Heikki Kinnunen (Oskar Kallas), Hanna Liinoja (Aino Kallas), Raimo Grönberg (Eino Leino), Antti Litja (Jaan Tõnisson), Tomi Salmela (Juhan Luiga), Sari Puumalainen (Hella Wuolijoki) jt.

Oskar Kallase sünniaastapäeva (25. oktoobril) auks korraldatakse pühapäeval, 29. oktoobril Eesti Rahva Muuseumis digitaliseeritud filmi  TASUTA ühisvaatamine. Filmile eelneb teadur Marleen Metslaidi ettekanne Kallasest ja ERMist, Sirje Olesk räägib Ainost ja Oskarist kui Soome sillal rändajatest ja Soome Instituudi juhataja Hannele Valkeeniemi võtab sõna ühena sündmuse korraldajatest.