Rahvusvahelisel areenil tuntud ja tunnustatud Circus Sabok rõõmustab Eesti publikut uue kaasaegse tsirkuse lavastusega “Jõehobu”.

Lavastus on inspireeritud populaarsest Tommy Hellsteni raamatust ,,Jõehobu elutoas”, mis räägib loo sellest, kuidas elada oma elu koos halvima versiooniga iseendast.

Koguperelavastuses saab näha kõrgetasemelist paarisakrobaatikat, närvikõdi tekitavaid trikke vertikaalsel köiel, tasakaalupüüdlusi torul ja palju muud. Kardinale kuvatud videopilt ja valgusmäng muutub elavaks tänu originaalsele õhuakrobaatikale. Seda kõike saadab lavastusele loodud erinevaid žanreid kaasav muusika, mis on sama kirev kui elu koos halvima versiooniga iseendast.

Akrobaatilised trikid ja tants jutustavad etendajate isikliku loo kaassuhtesõltuvusest ning emotsionaalsest teekonnast uue ja tervema minapildini.

Tsirkus Sabok loodi 2018 aastal Kert Ridaste ja Saana leppäneni poolt. Mõleva akrobaadi teekond on enam kui kahe aastakümne pikkune. Nad on aastate jooksul teinud koostööd maailma kuulsate kollektiividega nagu Circus Cirkör, Circus Nikolajeff, Circus I love you jt. 2019 aastal sündis nende debüüt etendus “Ära jäta mind riplema” millega nad edukalt tuuritasid nii üle eesti kui mujal euroopas. Lisaks esinesid nad Prantsusmaal Auchis maailma suurima kaasaegse tsirkuse festivalil circa. Sellel aastal nägi nende etenduse üle 25 000 inimese üle euroopa. Tsirkus Saboki eesmärk on arendada kaasaegset tsirkust Baltikumis ning aidata kaasa selle edasisele arengule põhjamaades. Tsirkus Sabok loob terviklikke töid mis peegeldab noorte kunstnike väärtusi.

Etenduse kestvus 55 minutit
Soovitatav vanus 7+

Piletid (link).

Sotsiaalmeedia: @circus.sabok

Kunstnik / Lavastaja: Kert Ridaste (EST)
Tsirkuse artist/Kunstnik: Saana Leppänen (FIN)
Kostüümi disain ja loome: Anni Veskimäe (EST)
Graafiline Disain: Kristin Made (EST)
Stsenograaf ja lavakujundaja: Julien Auger (FR)
Helikunstnik/Maestro: Thibaud Rancoeur (FR)
Dramaturg: Sade Kamppila (FIN)
Valgusdisain: Chris Kirsimäe (EST)
Videoprojektsioonid: Taavi Varm (EST)
Tehnikadirektor, valgustaja ja Lavameister: Pauli Niemelä (FIN)
Heli eriefektid ja töötlus: Kalle Tikas

Koostööpartnerid/toetajad:
Eesti kultuurkapital
Taide
Suomen Kulttuurirahasto
TelepART
Sirkus Aikamoinen
Baltic Circus on the Road
Circus Next
Art promotion centre Finland
Paide Muusika ja teatrimaja
Põlva Kultuurikeskus
KUMU

Kaasprodutsent MTÜ Akropesa