“Le Havre – sadamalinn” (Le Havre; 2011) linastub 35 mm lindi pealt! Link sündmusele.

“Boheemide elu” vaimus Aki Kaurismäki tragikomöödia Prantsusmaa sadamalinna Le Havre’i kingaviksijast, kelle missiooniks saab päästa väljasaatmise eest põgenenud Aafrika poisike.

Endine kirjanik Marcel Marx on asunud elama Le Havre’i nimelisse sadamalinna. Temast on seal saanud kingapuhastaja. Uus amet on võimaldanud Marcelil hakata inimesi tõeliselt mõistma. Vähemasti nii talle endale tundub. Oma kirjaniku-ambitsioonid on Marcel seljataha jätnud, kuid eluga, mida ta jagab töö, kohaliku lemmikbaari ning abikaasa Arletty vahel, on ta mõõdukalt rahul. Ühel päeval satub tema teele alaealine pagulane Aafrikast. Umbes samal ajal saab Marcel teada, et tema raskesti haigestunud naine peab minema haiglarežiimile. Marcel püüab võidelda inimliku minnalaskmise tundega nende vahenditega, mis on tal ainukesena käepärast: tema enda helge meel ning naabrite täielik abi. Marceli vastaseks saab aga valitsuse bürokraatia kohaliku politsei näol, kes soovib immigrandist poissi kinni nabida.

“Le Havre – sadamalinn” on Soome filmiautori Aki Kaurismäki teine prantsuskeelne täispikk film.

Autasud: Cannes 2011 (FIPRESCI preemia), München 2011 (Arri-Zeiss auhind).

Cannes 2011 arvustus: “Iga sekund filmist on lõbusõit armastuse ning hoolimise teemadel. Imeliselt üles võetud, briljantselt näideldud ning rohkem elu täis kui ükskõik milline teine film, sel aastal”. (Joshua Brunsting, “Gordon and the Whale”).

Sellel sügisel jõuab kino Artis publikuni valik Aki Kaurismäki filmidest. Valitud filmid linastuvad 35 mm filmilindi pealt.