Jazzliit ja Philly Joe’s LIVE | Sooäär/Yaralyan/Ounaskari (Eesti-Soome) albumi esitluskontsert

Jaak Sooäär – kitarr
Ara Yaralyan – kontrabass
Markku Ounaskari – trummid
 
Eesti kitarrist Jaak Sooäär, armeenia-eesti bassist Ara Yaralyan ja soome trummar Markku Ounaskari moodustasid trio 2016. aasta kevadel ning koos on esinetud Saksamaal, Itaalias, Šveitsis, Lätis, Horvaatias, Eestis ja Soomes. Trio põhjamaise värvinguga muusika keskmes on meloodia, kavas on ka eksootilisi armeenia viise ja improvisatsioone Johann Sebastian Bachi teemadel. Teatud mõttes on tegemist klaveritrioga ilma klaverita, kus kitarr täidab klaverilaadset laia ulatusega orkestri rolli. Triol on ilmunud kaks albumit „A Shooting Star“ (2018) ja “Goodbye July” (2020), mille on välja andnud tuntud saksa plaadifirma O-Tone Music. Mõlemad plaadid on saanud väga soosivaid arvustusi nii Saksamaal kui Eestis. 2022. aasta prillis pälvis trio Eesti Aasta Jazzansambel 2022 tiitli.
 
• Jaak Sooäär on Eesti hõivatum jazzmuusik, kelle pikaajaliste partnerite hulka kuuluvad teiste hulgas Han Bennink, Mikko Innanen, Aleksei Kruglov, Anders Jormin, Andres Mustonen ja Riho Sibul. Sooäär on koostööd teinud ka Ray Andersoni, Will Calhouni, Dave Liebmani, Vladimir Tarasovi ja paljude teiste meie aja tuntud muusikutega.
 
• Bassist Ara Yaralyani teatakse väljaspool Eestit Kari Ikonen Triost, teiste seas on ta koostööd teinud ka Ingrid Jenseni, Vardan Ovsepiani ja Verneri Pohjolaga.
 
• Markku Ounaskari on Põhjamaade hinnatumaid trummareid, kelle partnerite hulka kuulvad Euroopa tipud nagu Arve Henriksen, Anders Jormin, Nils Petter Molvaer, Trygve Seim, Kristjan Randalu jt. Ta osaleb paljudel ECMi albumitel.
 
LISAINFO:
Kontsert algab kell 18, uksed avatud alates 17. Kohti saab reserveerida Facebookis saates sõnumi Philly Joe’s Tallinn lehel.
Piletid müügil eelmüügis Piletilevis ning kohapeal. Eelmüügis pileti hind 12€, sooduspileti hind 8€, kohapeal vastavalt 15€ ja 10€. Sooduspiletid kehtivad eelmüügist (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele, eesti jazzliidu liikmetele ja jazz pesulate kliendikaardi omanikele.
Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.
Toetavad Soome Instituut, Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital.