Tartu Aparaaditehases paiknevas Redwalli* kontorigalerii avatakse reedel. 28. veebruaril kell 17 Soome Instituudi rändnäitus “Tänapäeva Soome plakat”.

Näitusel saab mitmekülgse ülevaate kaasaegsest Soome kultuuri- ja sotsiaalplakatist. On nii noori värskeid autoreid, kui ka Soome plakatikoolkonna kunagi rahvusvaheliselt tuntuks teinud meistrid Tapani Aartomaa, Erik Bruun, Jukka Veistola ja Kyösti Varis. Tööd on mõnusalt suured ja head, nii et on, mida vaadata.

Näituse kuraator on Eesti graafilise disaini valdkonna üks eestvedajaid ja organisaatoreid Marko Kekišev. Ekspositsioonis on algselt 88 plakatit 31 autorilt, ent Redwalli kontorigaleriisse kõik tööd paraku ei mahu. Plakatite autorid on Erik Bruun, Tapani Aartomaa, Jukka Veistola, Santtu Mustonen, Pekka Piippo, Pekka Loiri, Patrik Typpo, Matti Kunttu, Marion Robinson, Linda Linko, Laura Suuronen, Klaus Welp, Kirsi Kukkurainen, Kiia Beilinson, Kari Piippo, Jesse Pyysalo, Jenni Kuokka, Ilkka Kärkkäinen, Hilppa Hyrkäs, Esa Ojala, GRMMXI, Aimo Katajamäki, Anssi Arte, Antti Raudaskoski, Simo Räsänen, Tero Saikkonen.

Näitus on valminud Eesti Kujundusgraafikute Liidu, Soome Instituudi ja Lahti Plakatimuuseumi koostöös. Näituse valmimist toetas Eesti Kultuurkapital. Näitus jääb kõigile avatuks suve lõpuni.

Redwalli kontorigalerii asub Tartus Kastani 42, täpsema asukoha leiab kaardilt

 


* Redwall Digital on Tartus paiknev veebi- ja tarkvaraarendaja, kellega seob meid pikem koostöö: Soome Instituudi käesolev kodulehekülg on Redwalli loodud!