„How the Land Lies“ on tantsulavastus viiele tantsijale ja kolmele LED-tabloole, mille koreograafid-lavastajad on Bianca Hisse (Brasiilia/Norra) ja Laura Cemin (Itaalia/Soome). Lavastus on loodud koostöös Eesti koreograafi Keithy Kuuspu ja rahvusvaheliste Eestis elavate tantsijatega. Argentiinast, Jaapanist, Horvaatiast ja Eestist pärit tantsijad toovad lavale Eestis elamise kogemused tõstes esile sõnade mõju kehale ja liikumisele.

Lavastus küsitleb, kuidas kuulumise, territooriumi ja piiride mõiste avaldub tänapäeval – mitte ainult geograafilised piirid vaid piirid ka kehas ning identiteedis. Lavastust näidatakse mitmes riigis ning igast riigis luuakse sisu uuesti vastavalt kohalikule kontekstile ning koostöös kohalike tantsijatega, kes pole ise sellest riigist pärit.

Eestis osalevateks tantsijateks on Horvaatiast pärit Lea Blau, Angel Casal ja Rodrigo Chavero on on argentiinlased, Shion Yokoo-Ruttas on sündinud Jaapanis. Lisaks osaleb Eestist/Tallinnast pärit etendus- ja tantsukunstnik Keithy Kuuspu, kes on lõpetanud Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi koreograafia õppekava (BA) ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kaasaegsete etenduskunstide (CPPM) õppekava (MA).

Loe Koreokohviku intervjuust lavastuse koreograafide Laura ja Biancaga, kuidas lavastuse idee tekkis ning kuidas tavapäratu loomeprotsess on riigiti erinenud. 

Laura Cemin (Itaalia/Soome) ja Bianca Hisse (Brasiilia/Norra) tegutsevad mõlemad kujutava kunsti, etenduskunsti ja koreograafia ristumiskohtades. Nende tööd, mida esitatakse sageli galeriides ja ebatraditsioonilistes etenduskohtades, keskenduvad keele ja sotsiaalse liikuvuse vahelisele suhtele ning sellele, kuidas kaasaegsed diskursused mõjutavad mobiilsust. Need teemad on nii nende individuaalse praktika kui ka koostöös tehtava töö keskmes. „How the land lies“ on nende esimene koostöölavastus.

Vaata lähemalt ja soeta piletid siit: https://stl.ee/lavastus/how-the-land-lies/