Soome tunnustena on kõige tuntumad kahtlemata hümn, sinise ristiga valge lipp ning vapp, millel kuldkollane lõvi punasel taustal. Kuid on veel rida teisi sümboleid, mis Soomest oma loo räägivad.

Neist legendaarseim on rahvuslik tegelaskuju, kel nimeks Soome-neid (soome keeles Suomi-neito) Miks Sest Soome kujutist maakaardil on võrreldud näiteks kivil istuva naisega, kelle üks käsivars on suunatud Norra poole ja teine – nüüdseks enam Soomele mittekuuluv maaosa – Venemaa poole. Mitmed kunstnikud on Soome-neidu ka oma töödes kujutanud ning Soome ülemaaline iludusvõistluski on just rahvusliku tegelaskuju järgi oma nime saanud.

Tuunitud piiga

Kui Helsingi oli 2012. aastal rahvusvaheline disainipealinn (World Design Capital), korraldas Tokios paiknev Soome saatkond rahvusneiu kuvandi värskenduse.
Temaatilise joonistusvõistluse idee sündis pärast seda, kui saatkonna Soome-neiu kuvandile viitav Twitteri-postitus sai enneolematu tähelepanu osaliseks. Nii kutsutigi ametlikult kõiki huvilisi üles rahvussümbolit värskendama.
Kokku laekus 35 tööd ning võitja sai Angry Birds tegelaskujuga pehme mänguasja ning Soome kotibrändi GOLLA* toote. Välja anti veel ka mitu Muumi-kujulist eriauhinda, Soome märgisega pastakaid ja disainipealinna sümboolikaga esemeid.

Vaata ka:


* GOLLA brändi lugu algas 1995. aastal ning nime sai erineva otstarbega kotte disaini firma Soome küla Kolla järgi. Vaata lähemalt golla.com