XVIII Tallinna kitarrifestivali kontserdid toimuvad Kadrioru lossis, Mustpeade majas, Tallinna Teletornis, taasavatud Niguliste kirikus ja MUBA suures saalis. Kuulda saab head kitarriklassikat, Lõuna Ameerika ja Hispaania muusikat, jazzi ning põhjamaiseid kõlavärve.

Festivali üks erilisemaid hetki on Jaak Sooääre ja Soome saksofonisti Mikko Innaneni (fotol) kontsert Tallinna Teletornis 14. juunil kl 21, kus päikeseloojang koos mahedate saksofoni-helide ja kitarrikõladega loovad unustamatu romantilise meeleolu.

Festivali avakontserdil 11. juunil esinesid Kadrioru lossis Euroopa noore põlvkonna säravaimad tähed Cristina Galietto Itaaliast ja Mateusz Kowalski Poolast.

Eesti publikule hästi tuntud Weekend Guitar Trio tähistab festivalil oma 30ndat loomingulist juubeliaastat. Kontserdipaigaks on valitud Niguliste kirik, kus 12. juunil kl 19 sulandub trio ainulaadne kõla Niguliste akustikaga.

Festivali üks tähtesineja on hinnatud ja kõikjal maailmas oodatud kitarriduo Lorenzo Micheli ja Matteo Mela Itaaliast, kes esinevad 13. juunil kl 19 Mustpeade majas. Tõeliselt meisterlik duo, kelle kohta maaima suurimad muusikaväljaanded jagavad vaid ülivõrretes kiidusõnu.

Festivali peaesineja on kitarrilegend Roberto Aussel Argentinast, kelle erakordselt peen ja poeetiline mängulaad lummab iga kuulaja.  Kuuleme Lõuna Ameerika ja Hispaania autorite muusikat 15. juunil kl 19 Mustpeade majas.

Pärastlõunakontserdil 13. juunil kl 16 MUBA suures saalis saab kuulda paljusid Eesti noori kitarritalente.

Palju meeldejäävaid muusikaelamusi igale maitsele.

Piletid Piletilevist, vaata lisa: www.kitarrifestival.ee