Läänemere päev on pidupäev mere auks. Tähistamise kõrval kutsume üles meeles pidama, et meri vajab hoolt. Läänemere päeval, 25. augustil, uurime, kuidas igaüks saab keskkonnateadlikumate valikute kaudu mõjutada Läänemere tervist.

Väikesed olulised harjumused

Kas sina oled valmis rannas jalutades korraks kummarduma, et üles korjata klaasikild või suitsukoni, mille sinna sattumisega sul vähimatki pistmist polnud? Kas viitsid piknikule minnes kodust kaasa võtta oma noad-kahvlid selle asemel, et osta poest ühekordsed ja need pärast söömist sujuva liigutusega prügikasti visata? Mõttekohti oma igapäevase käitumise muutmiseks leiab igaüks. 

Keskkonnasõbralikud tegevused Noblessneris ja üle Eesti

Läänemere päeval kutsume kõiki sel teemal kaasa mõtlema Noblessneri sadamasse. Programm algab juba kell 9, kui tasuta hommikukohvi (link) rüübates saab jälgida otseülekannet Helsingist, Tallinnast ja Stockholmist. Tallinna tervitused edastab linnapea Mihhail Kõlvart. Lisaks saab tutvuda Soome Päästeameti õlitõrjelaevaga Saukko (link) ja näha tuliuut klippi “Ahven soovitab!”, kus karismaatiline meresõber Reigo Ahven räägib sellest, kuidas tema Läänemere heaolule oma igapäevaste valikute kaudu kaasa aitab. 

Löö käed külge!

Läänemere päeva tähistatakse igal aastal augusti viimasel neljapäeval mitmesuguste sündmuste ja tegevustega. Sel aastal kutsume 22.-28. augustini kõiki üles osalema välkkoristusel (link). Aita kaasa Läänemere tervisele ja võida toredaid auhindu!

Läänemere päevaga seotud sündmuste nimekirja leiab Läänemere päeva kodulehelt (link). Lisaks sündmustel ja tegevustes osalemisele võid neid ka ise korraldada ja neist Läänemere päeva kodulehe (link) kaudu teada anda. Kutsu sõbrad kokku, et Läänemere menüü järgi kokata või minge koos ujuma! Võimalusi Läänemerega seotud tegevusi korraldada või nendes kaasa lüüa piirab vaid meie kujutlusvõime.

Läänemere päeva tähistamisele pani aluse John Nurmineni Sihtasutus (John Nurmisen Säätiö) Soomest. Eestis koordineerivad Läänemere päevaga seotud ettevõtmisi Soome Instituut ja Soome Suursaatkond. Lisainfo: Soome Instituudi programmijuht Liina Ergma, tel 524 8840.