Soome keele tasemetest

6. aprill 2019, Eesti, Tallinna Ülikool

Soome keele YKI kesktaseme testi  (vastab B1 ja B2 tasemetele)  ja kõrgtaseme testi (vastab C1 ja C2 tasemele) saab teha 6. aprillil 2019 Tallinnas (Tallinna Ülikoolis). Registreerumine 1.-28.02.2019 aadressil yki-info@jyu.fi. NB! Registreerumisel palume olla nobe, sest kohtade arv on piiratud.

Juhised registreerumiseks:

Tarkemmat tiedot tutkintoajoista ja -tiloista lähetetään ilmoittautuneille lähempänä testipäivää.

Tutkintoihin ilmoittaudutaan lähettämällä viesti osoitteeseen yki-info@jyu.fi. Viestiin merkitään tutkintoon osallistuvan nimi, sähköpostiosoite ja tutkintotaso, johon henkilö haluaa osallistua.

Tutkintoon ilmoittautunut saa myöhemmin viestiinsä vastauksen, jossa on linkki verkkomaksulomakkeeseen. Täyttämällä lomakkeessa kysytyt henkilötiedot ja maksamalla tutkintomaksun viestissä ilmoitettuun määräaikaan mennessä henkilö voi varmistaa paikkansa tutkinnossa. Jos tutkintomaksua ei ole maksettu ajoissa, paikkavaraus raukeaa.

Tutkintopaikkoja on rajoitettu määrä, paikat menevät ilmoittautumisjärjestyksessä. Tarkemmat tiedot tutkintoajoista ja -tiloista lähetetään ilmoittautuneille lähempänä testipäivää.

Tervetuloa tutkintoon!

Täpsem ajakava antakse teada registreerunutele, kuid arvestama peaks ca 4 tunniga. 

Kesktaseme testi maksumus on 123 eurot ja kõrgtaseme testi maksumus on 160* eurot. 

  • YKI testi korraldab Jyväskylä Ülikool Opetushallituse tellimusel. See on riiklik test, nagu on olemas ka eesti keele tasemetestid. Test on  mõeldud täiskasvanutele, kuid seda on üsna heade tulemustega käinud sooritamas ka noored ja kooliõpilased.
  • Teatavasti peab gümnaasiumi jooksul õpilane sooritama ka ühe koolieksami. Koolieksami tingimused paneb paika kool. Kui teie koolis saavad õpilased ise eksamiks meelepärase aine valida, siis võib selleks olla ka YKI test.
  • Registreerumisel veenduge, et panete end kirja Tallinnas toimuvale testile, mille korraldaja on Jyväskylä Ülikool.
  • YKI testiks valmistumiseks saab harjutada: http://ykitesti.solki.jyu.fi/tutustu-testiin/testifin/

* Eesti Soome Instituut hüvitab võimalusel Eesti Haridus- ja Teadusministeeriumi toel 50% kõrgtaseme testi maksumusest tegevõpetajatele ja 50% testi maksumusest Eesti koolis õppivatele õpilastele. Selleks saatke meile tasutud arve ja oma kontonumber.

Kõik testiga seotud küsimused palume saata soome keeles aadressil  yki-info@jyu.fi (Soome Instituut ei ole otsene korraldaja).

Üldisemad küsimused: rahel.lindparg@finst.ee