Prima Vista: kirjanik Tommi Kinnunen

8. mai 2018, Tartu, Tartu Linnaraamatukogu saal, Kompanii 3/5

Populaarne soome kirjanik Tommi Kinnunen Prima Vista festivalil 8. mail kell 15 Tartu Linnaraamatukogu saalis (Kompanii 3). Kirjanikku intervjueerib kirjanik ja tõlkija Jan Kaus. Vestlus on soome keeles, järeltõlkega eesti keelde.

Tommi Kinnunen (1973) on auhinnatud kirjanik ning emakeele ja kirjanduse õpetaja. Ta on pärit Kuusamost, aga praegu elab perega Turus. Tema loomingu hulka kuuluvad nii romaanid, novellid, õppematerjalid kui ka näidendi- ja kabareetekstid. Ta on üks populaarsemaid tänapäeva Soome kirjanikke. Käesoleva aasta augustis on temalt ilmumas uus romaan “Pintti”.

Tommi Kinnunen

Nii Kinnuneni 2014. aastal ilmunud debüütromaan “Nelja tee rist” (eesti keeles 2015, tõlkija Jan Kaus) kui sellele järgnenud teos “Peraküla” (eesti keeles 2017, tõlkija Jan Kaus) olid tõelised menukid – lugejate ja kriitikute lemmikud. Mõlemaid romaane on tõlgitud kümnetesse eri keeltesse. “Nelja tee rist” pälvis Suure Ajakirjandusauhinna aasta parima raamatu kategoorias ja kandideeris nii ajalehe „Helsingin Sanomat“ parima esikteose kui ka Finlandia auhinnale. Lisaks on teosest  tehtud ooper ja teatrilavastus.

Vaata ka: https://kirjandusfestival.tartu.ee/

Lisainfo: Kadri Kaljurand, kadri.kaljurand@finst.ee, tel: 56668460