Granö loeng: Heikki Pihlajamäki õiguskorrast 17. saj Tartus

19. märts 2018, Tartu, Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas (Näituse 13A, auditoorium 101)

Helsingi Ülikooli võrdleva õigusajaloo professori Heikki Pihlajamäki avalik loeng

The High Court of Dorpat in the Context of Seventeenth-Century Swedish and European Law

toimub esmaspäeval, 19. märtsil algusega kell 14.15 Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas (Näituse 13A, auditoorium 101).

Loeng on inglise keeles.

Heikki Pihlajamäki

Heikki Pihlajamäki

Immediately after Sweden conquered Livonia in the 1620s, the reorganization of the province’s judiciary began. It became largely modelled after the Swedish law, which differed in important aspects from Livonian law. While Livonian legal tradition was firmly anchored in the European ius commune, the conquerors’ law was not founded in legal learning. The lectures demonstrates how the differences in legal traditions decisively affected the way Livonian judicial and procedural systems were shaped.

Heikki Pihlajamäki on Helsingi Ülikooli õigusteaduskonna võrdleva õigusteaduse professor, lisaks on ta töötanud mitmes välisülikoolis külalisuurijana. Pihlajamäki on üks Põhja-Euroopa juhtivaid võrdleva ajaloo eksperte ja on käsitlenud õigusajalugu eri vaatenurkadest nii ajaliselt kui ka geograafiliselt. Eelmisel aastal ilmus temalt teos „Conquest and the Law in Swedish Livonia (ca. 1630– 1710): A Case of Legal Pluralism in Early Modern Europe“. Samuti on ta viimasel ajal tegelenud võrdleva õigusajaloo teooria ning kaubandusõiguse ajalooga.

Pihlajamäki on üks teadusajakirja Comparative Legal History loojatest ja on tegev ka lehe toimetajana. Pihlajamäki on saanud oma karjääri jooksul mitmeid auhindu ja preemiaid ning on nii Soome Teaduste Akadeemia kui ka Õpetajate Akadeemia liige.

 

Lisainfo:
Kadri Kaljurand
kadri.kaljurand@finst.ee
tel. +372 56 668 470

 

Granö loengusari

Koostöös Soome Instituudiga kutsuvad Tartu Ülikooli teaduskonnad endale külla Soome tippteadlasi, kes peavad avaliku loengu. Loengud toimuvad koostöös Turu ülikooli ja Tartu ülikooli Granö-keskusega. Sarja eesmärgiks on luua uusi suhteid Eesti ja Soome teadlaste vahel.

 

Rohkem infot ning toimunud loengute salvestused leiad SIIT