Uue Maailma tänavafestivalil kõlab Soome ja Eesti luule

16. august 2012

Luulet kahelt poolt piiri – Soome ja Eesti luulet Tallinnas Uue Maailma tänavafestivalil.

Soome-Eesti luulekollektiiv Poetry Jam külastab jälle Tallinnat. Septembri esimesel nädalavahetusel saab Uue Maailma tänavafestivalil nautida muuhulgas muusikat, teatrit ja tantsu. Esimesel festivalipäeval 1. septembril alates kl 16.00 loevad oma luulet Lassi Hyvärinen, Esa Mäkijärvi, Tuukka Terho ja Karl-Martin Sinijärv. Üritust juhib Hannu Oittinen.

Sügise esimene Poetry Jam  korraldatakse Uue Maailma tänavafestivali raames. Eelmisel aastal osutus luuleõhtu publiku seas väga menukaks ja meelitas kohale rohkesti igas vanuses kuulajaid. Festivali luuleüritused toimuvad Tallinna kesklinna lähedal, Koidu 82 sisehoovis.

Üritust korraldab Helsingi Poetry Connection  koostöös Soome Instituudi ja Soome kirjanduse teabekeskusega.

 

Lassi Hyvärinen (s. 1982) on soome luuletaja. Hyvärinen pälvis 2007. aastal J. H. Erkko auhinna ja tema esikkogu Riippuvat puutarhat (Ntamo) avaldati samal aastal. Kevadel 2012 tuli välja Hyvärineni teine luulekogu Keisarin tie  (Otava).

 

 

 

 

Esa Mäkijärvi (s. 1984) on soome luuletaja. Ta on avaldanud kolm luulekogu, Yökiipijä (Ntamo), Kolibrilla pesänsä mustien liljojen sydämessä  (Ntamo) ja Kaukainen maa (Teos).

 

 

 

 

Karl Martin Sinijärv (s. 1971) on eesti luuletaja ja Eesti Kirjanike Liidu esimees. Sinijärv avaldas oma esimese luulekogu juba 17-aastaselt ja on seni kirjutanud kaheksa raamatut. Aastal 2002 pälvis ta Eesti Kultuurkapitali auhinna.

 

 

 

 

Tuukka Terho (s. 1984) on soome luuletaja ja tegeleb akiivselt Helsingi Poetry Connection’ iga. Tema esikkogu Huulilla, nolo tuuli (Ntamo) avaldati aastal 2007.

 

 

Lisainfo:

http://www.uusmaailm.ee/