Tuntud Soome koomiksikunstnik Kaisa Leka Station Narva festivalil

13. september 2018

Soome kunstnik Kaisa Leka osaleb 22. septembril Narva kunstiresidentuuri programmis. Leka autobiograafiliste koomiksite põhiteemadeks on elu füüsilise puudega, poliitika ja eneseotsingud. Festivali perepäeval esineb lastele vene- ja soomekeelne Soome rokkbänd Jytäjyrsijät.

Kaisa Leka lugude peategelaseks on naivistlikus stiilis loomad, kelle seast kõige tähtsam on hiir, kes esindab teda ennast. Soomes on Kaisa Leka tuntust kogunud ka oma reisidega – hoolimata sellest, et tema jalad on amputeeritud, rändab ta ratta ja kajakiga mööda maailma. Saadud elamusi ja kogemusi jagab ta visuaalselt köitvas, isiklikus ja humoorikas vormis oma raamatutes,  FB lehel ja kodulehel.

“Kunstnik Kaisa Leka on muutnud füüsilise puude oma tugevuseks ja loomingu lähtekohaks. Tema lugu julgustab inimesi oma võimete piire proovima,” ütleb Soome Instituudi juhataja Anu Laitila. “Kultuuri- ja koolitusalane koostöö Narvas on Soome Instituudi jaoks üks olulisemaid tegevusi järgmistel aastatel.”

Pühapäeval toimuval perepäeval esineb lastele neljast Soome muusikust koosnev rokkbänd Jytäjyrsijät. Juba 1996. aastast tegutsev Jytäjyrsijät on andnud sadu kontserte Soomes ja kümneid Venemaal. Seekordne kontsert leiab aset kell 15 Narva Sõudebaasis, klubi Ro-Ro kõrval.

Lisaks ootame kõiki koostöös Euroopa Komisjoniga korraldatavasse keelekohvikusse, kus ligi 20 erineva keele kõrval saab teha lähemat tutvust ka soome keelega. Kõigi vahel, kes osalevad vähemalt kolme eri keele tunnis, loositakse välja Rahva Raamatu kinkekaardid.

Soomepärast tänavatoitu pakuvad festivalil Piirone ja Kusmiku.

Soomest pärit bändid Joensuu 1685 ja View osalevad Station Narva festivalil Soome Instituudi TelepART-programmi raames.

Festivali täpsema programmiga saab tutvuda siin.

 

Lisainfo:

Ave Anniste

Soome Instituudi pressiesindaja

ave.anniste@finst.ee

5803 5358